Fotó: fr.de
A 44 éves szakember 2023 novemberében távozott a Mainztól, azóta nem volt csapata.
Bo Svensson lesz a magyar válogatott Schäfer Andrást is foglalkoztató Union Berlin labdarúgócsapatának vezetőedzője.
A dán szakember korábban a Mainzot irányította - 2021 januárjától egy éven keresztül a korábbi magyar válogatott támadó, Szalai Ádám edzője is volt -, a fővárosiak kispadján pedig azt a Marco Grotét váltja, aki a május elején menesztett Nenad Bjelica helyét vette át ideiglenesen.
Az Union azok után, hogy egy idénnyel korábban negyedik lett a német élvonalban, a mostani szezonban csak az utolsó fordulóban kerülte el az osztályozós helyezést. Svensson 2021-től tavaly novemberig irányította a Mainzot.
Neustart im Sommer: Herzlich willkommen bei Union, Bo! 🤝#fcunion
— 1. FC Union Berlin (@fcunion) May 23, 2024
Átigazolások
Légiósok
Tajti Mátyás
A román élvonalban szereplő FK Csíkszereda hivatalos felületein jelentette be, hogy szerződtette Tajti Mátyást.
DVSC
Yacouba Silué
Másfél év után távozhat Yacouba Silue, a DVSC elefántcsontparti csatára, aki az utóbbi időben kevés játéklehetőséget kapott a hajdúságiaknál.
DVSC
Fiatalok hosszabbítottak
A DVSC meghosszabbította Egri Imre, Kohut Máté és Tercza Gergő szerződését, míg Patai Dávid a többiekhez hasonlóan profi szerződést kapott - mindannyian rendszeresen meghívót kapnak az U-válogatottakba.