Fotó: twitter.com/MillwallFC

Légiósok: Stylesék 3-1 után csődöt mondtak, az utolsó fordulóban bukták el a PL-be feljutás esélyét

Drámai meccsen, 3-1-es vezetésről kaptak ki Callum Stylesék, akik így lemaradtak a PL-rájátszást jelentő helyekről.
Budai László 2023. május 8., hétfő 18:02
Szerző: Budai László 2023. május 8., hétfő 18:02

Drámaian alakult a Millwall számára az angol másodosztály utolsó fordulója. A csapat - a klubnál kölcsönben szereplő magyar válogatott Callum Stylesszal a kezdőjében - a hatodik, azaz még éppen PL-rájátszást érő helyen állva fogadta a Blackburnt.

Az első félidő még parádésan indult Styleséknak, hiszen a 8. percben vezetést szereztek, ami után ugyan gyorsan jött az ellenfél egyenlítése, de a szünetre már 3-1-es Millwall-előnnyel mentek. A Blackburn azonban a második játékrészben bő negyedóra alatt egyenlített, majd a 87. percben a győztes gólt is megszerezte (3-4).

A Millwall így csak nyolcadik lett, és az utolsó fordulóban bukta el az esélyét, hogy harcban legyen a feljutásért az angol élvonalba. Ez pedig Styles jövőjét is biztos, hogy befolyásolja, ugyanis néhány napja így nyilatkozott.

- Ha feljutunk a Premier League-be, akkor 100 százalék, hogy maradok a Millwallban. Ha pedig maradunk a másodosztályban, nos akkor nem tudom még, mit fogok csinálni.

A Championshipből egyenes ágon a Burnley és a Sheffield United jutott fel a PL-be, a rájátszásban még a Luton, a Middlesborough, a Coventry és a Sunderland harcolhatja ki az első osztályt.

A Premier League-ben folytatná a magyar válogatott játékos: "Persze az is kell, hogy kifizessék értem az átigazolási díjat"
Az angol második ligás Millwallban kölcsönben játszó Callum Styles beszélt arról, hogyan alakulhat a jövője.