Légiósok: Sallai borzasztó 11-est lőtt, Gulácsiék lesimázták a BL-ért zajló rangadót a Bundesligában - videók

Így alakultak a Bundesliga szombat délutáni bajnokijai.
Csakfoci.hu 2024. április 27., szombat 17:29
Szerző: Csakfoci.hu 2024. április 27., szombat 17:29

A biztos BL-csoportkörös szereplés megszerzése szempontjából fontos bajnokin fogadta a negyedik RB Leipzig az ötödik Borussia Dortmundot a Bundesliga 31. fordulójában. Bár a vezetést a vendégek szerezték meg, a lipcseiek már a szünet előtt fordítottak, azt követően pedig kifejezetten magabiztossá tették sikerüket (4-1). A Leipzig mindkét magyar válogatott játékosa, Gulácsi Péter és Willi Orbán is végigjátszotta a találkozót.

Szintén kezdőként játszhatott Sallai Roland a Freiburgban (Szalai Attila kispados volt), amely ugyan egy öngóllal sokáig vezetett a Wolfsburg ellen, ám a második játékrészben emberhátrányba került. Ezután a Wolfsburg egyenlíteni tudott, majd a Freiburg a 87. percben 11-eshez jutott, Sallai azonban elcsúszott a büntető elvégzése közben, így nem sikerült a kapuba találnia, a labdát jócskán fölé lőtte.

Ha ez még nem lett volna elég, akkor a Wolfsburg az utolsó percben a győztes gólt is megszerezte (1-2). Pedig Sallaiéknak kellett volna a győzelem, hogy megközelítsék a Frankfurtot, amely jelen állás szerint az utolsó, nemzetközi kupát érő pozíciót elfoglalja.

Ráadásul erre meg is lett volna az esély, a Frankfurt ugyanis kikapott, a Bayern München otthonában szenvedett 2-1-es vereséget egy Harry Kane-dupla után.

Bundesliga, 31. forduló

Augsburg-Werder Bremen 0-3 (Schmid 52., Ducksch 61., Deman 90.)
Bayern München-Frankfurt 2-1 (Kane 9., 61. - a másodikat 11-esből, ill. Ekitike 23.)
Freiburg-Wolfsburg 1-2 (Bornauw 42. - öngól, ill. Arnold 82., Lacroix 90.) - piros: Sildillia 64. (Freiburg)
RB Leipzig-Borussia Dortmund 4-1 (Openda 23., Sesko 45+2., Simakan 46. Baumgartner 80.,, ill. Sancho 20.)

Két távozó
A hátralévő két fordulóban nem tudtak volna pályára lépni, így a Kisvárda lemondott Wellington Nem és Andrija Filipovic további szolgálatairól.