Fotó: twitter.com/RBLeipzig

Légiósok: Gulácsi csak a kispadról örülhetett a Lipcse fontos győzelmének - videó

A Lipcse idegenben győzött a Dortmund elleni Bundesliga-rangadón.
Póczik Dávid 2023. december 9., szombat 20:37
Szerző: Póczik Dávid 2023. december 9., szombat 20:37

A német élvonal 14. fordulójának szombati zárómérkőzésén Gulácsi Péter a kispadról követte az RB Leipzig Borussia Dortmund elleni idegenbeli győzelmét.

A lipcseiek a 15. percben emberelőnybe kerültek Mats Hummels kiállítása után, majd a 32. percben - egy öngólnak köszönhetően - a vezetést is megszerezték. A hazaiak a félidő hajrájában még egalizálni tudtak, azonban Baumgartner révén a második félidőben újra a Lipcse került kedvező helyzetbe.

A 91. percben úgy tűnt, Poulsen gólja lezárja a mérkőzést, azonban Füllkrug egy szöglet után még betalált a 93. percben, így a vége ugyan izgalmas maradt, de több gól már nem esett, így a Leipzig megerősítette negyedik helyét a tabellán, míg a Dortmund maradt az ötödik pozícióban. Willi Orbán sérülés miatt nem volt a meccskeretben a vendégeknél.

Bundesliga, 14. forduló

Borussia Dortmund-RB Leipzig 2-3 (Hummels 45+6., Füllkrug 93., ill. Bensebaini 32. - öngól, Baumgartner 54., Poulsen 91.)

Topligák: Kerkezék az Old Traffordon törölték fel a padlót az MU-val, Sallaiék és Schäferék is nyertek, kiütötték a Bayernt - videók
Az MU és a Bayern is nagy verést kapott szombaton, Kerkez, Sallai és Schäfer is pályára lépett csapatuk győztes bajnokiján.
Fradi
Samy Mmaee
Szinte biztos, hogy ez az utolsó szezonja a Ferencvárosnál Samy Mmaee-nak, akiért nem csak Európából érdeklődnek.
Skribek Alen
Úgy tudjuk, a Pakson játszó Skribek Alen is egy opció lehet a támadószekcióba a lila-fehéreknél.