Photo by Harry Langer/picture alliance via Getty Images

Légiósok: Fiatal edző irányíthatja Gulácsit és Orbánt Lipcsében - hivatalos

A 37 éves edző a Werder Brementől érkezik az RB Leipzig élére.
Budai László 2025. június 24., kedd 14:05
Photo by Harry Langer/picture alliance via Getty Images
A 37 éves edző a Werder Brementől érkezik az RB Leipzig élére.
Szerző: Budai László 2025. június 24., kedd 14:05

Ole Wernert nevezték ki a német labdarúgó-bajnokságban legutóbb hetedikként záró RB Leipzig vezetőedzőjévé. A Gulácsi Pétert és Willi Orbánt foglalkoztató klub kedden jelentette be a 37 éves tréner érkezését, aki a Holstein Kielnél kezdte edzői pályafutását, majd 2021-től idén nyárig a Werder Brement irányította. Az előző idényben éppen a Lipcse mögött, nyolcaddiként végző brémaiaknál Horst Steffen váltotta őt a kispadon.

A 2027-ig szóló szerződést aláíró Werner Lőw Zsoltot követve veszi át a Leipzig irányítását. A magyar tréner - aki korábban Thomas Tuchel segítőjeként a Chelsea-vel Bajnokok Ligája-győztes volt - az előző idény végén megbízott vezetőedzőként tevékenykedett. Marco Rose helyére ugrott be, akitől márciusban köszöntek el.
(mti)

Olvastad már?
Légiósok: Klubot válthat a 19 éves csatár, magyar válogatott játékos csapata is csábítja - sajtóhír
Az osztrák élvonalbeli Rapid Wien, a norvég másodosztályú Mjöndalen, valamint NB I-es és NB II-es klubok is érdeklődnek a Tromsö fiatal magyar támadója iránt.
Elolvasom
Átigazolások
Légiósok
Barkóczi bontott Brazíliában
Barkóczi Benedek szerződést bontott a brazil Santa Fével, mert a klub nem teljesítette a járulékfizetést, így a magyar támadó nem kapott munkavállalási engedélyt. Jelenleg szabadon igazolható.
Brentford
Sallai Roland
Törökországi források szerint Sallai Rolandot a Premier League-ben szereplő Brentford látná szívesen, de a Galatasaray csak komoly összegért engedné el őt.
Sion
Vanczák Vilmos
A korábbi 79-szeres magyar válogatott Vanczák Vilmos a svájci élvonal hatodik helyén álló FC Sion másodedzője lett.    
Tovább az összes átigazoláshoz