Fotó: Liverpool FC Twitter

Légiósok: Elképesztő, de Szoboszlaiék megint hátrányból felállva nyertek; Dárdaiék is menetelnek

A Vörösök az idei PL-szezonban már a 18. pontjukat szerezték meg hátrányból felállva.⎥Dárdai Pál csapata a Bundesliga 2-ben győzött, és szintén fordítani tudott bajnokiján.
Budai László 2023. december 9., szombat 15:33
Szerző: Budai László 2023. december 9., szombat 15:33

PREMIER LEAGUE

Újabb szoros, brusztolós mérkőzést játszott a Liverpool, amely szombaton kora délután a Crystal Palace otthonába látogatott, kezdőjében Szoboszlai Dominikkal. Az első félidőben a hazaiak jártak közelebb a gólhoz: Ayew jobb oldali beadása után Lerma veszélyeztetett, de Alisson óriási bravúrral a kapufára tolta a labdát. Aztán úgy tűnt, 11-eshez jut a Palace, de VAR-vizsgálat után egy korábbi szabálytalanság miatt visszafújták az esetet. A játékrész hajrájában a Pool is megvillant: Szoboszlai 15 méterről, ballal a bal sarokba helyezett volna, de Hughes fejjel nagyot blokkolt.

A második félidőben ismét közbeszólt a VAR, de ennek már örülhetett a hazai együttes: Quansah találta el Mateta lábát, ezt szúrták ki a videóbírók, a büntetőt a sértett értékesítette.

A 74. percben lecserélték Szoboszlait, így ő már csak a kispadról láthatta, ahogy Ayew teljesen feleslegesen összeszedte második sárgáját, a Pool pedig azonnal kihasználta az emberelőnyt: Jones lekészítése után Salah lőtt közelről a kapuba. Sőt, a 91. percben Elliott 17 méterről már a Palace cserekapusának bombázott a kapu bal oldalába (2-1).

A 100. percben Alisson is hozzátette a magáét, Andersen közvetlen közeli fejesét hárította bravúrral.

A Liverpool 2-1-es sikerével így megint fordítani tudott, és ebben a szezonban már a 18. pontját szerezte meg hátrányból! Ezzel Szoboszlai csapata az élre is állt, igaz, az egy ponttal mögötte lévő Arsenal visszaelőzhet, az Ágyúsok 18.30-tól az Aston Villa otthonában játszanak rangadót.

BUNDESLIGA 2

A Hertha zsinórban hatodik bajnokiján is veretlen maradt, miután egygólos hátrányból felállva Niederlechner és Kempf góljával 2-1-re győzött a Kaiserslautern otthonában. Dárdai Márton a 60. percig volt a pályán az édesapja vezette berlinieknél, ez alatt az idő alatt egy sárgát is begyűjtött.

A Hamburg azonban hiába vezetett, végül 2-1-re kikapott hazai pályán a Paderborntól. Németh András a 74. percben, már 1-2-es állásnál állt be a Hamburgba.