Fotó: twitter.com/HerthaBSC_EN

Légiósok: Dárdai Palkó nagyszerű szabadrúgásgólja is kellett a Hertha hazai győzelméhez - videó

Dárdai Palkó remek gólt szerzett, a Hertha BSC otthon tartotta a három pontot a Magdeburg ellen.
Póczik Dávid 2024. február 16., péntek 20:38
Szerző: Póczik Dávid 2024. február 16., péntek 20:38

A német másodosztály 22. fordulójának pénteki mérkőzésén a Hertha BSC hazai pályán 3-2-re legyőzte a Magdeburg együttesét. Dárdai Pál a berliniek kezdőjébe nevezte Dárdai Palkót és Mártont is, míg a legifjabb Dárdai-fivér - Bence - sérülés miatt továbbra sem állhatott a BSC rendelkezésére.

A bajnokin a 22. percben a vendégek kerültek előnybe, azonban a fővárosiak Fabian Reese tizenegyesével bő tíz perccel később egalizálni tudtak. A következő percek a Hertháról szóltak: egy kiállítás révén emberelőnybe kerültek a hazaiak, majd Dárdai Palkó remek szabadrúgásával a vezetést is magukhoz ragadták, melyet meg is őriztek a félidő lefújásáig.

A fordulást követően egyenlített a tíz emberrel játszó Magdeburg, ám nem tartott sokáig a 2-2-s állás: Reese az 59. percben újra beköszönt, így 3-2-re ismét Dárdai csapata vezetett, amely az eredményt meg is őrizte a lefújásig, és megerősítette nyolcadik helyét a tabellán. Dárdai Palkó végül 69 percet töltött a pályán, míg Dárdai Márton végigjátszotta az összecsapást.

Bundesliga 2, 22. forduló

Hertha BSC-Magdeburg 3-2 (Reese 33., 59. - az elsőt 11-esből, Dárdai P. 39., ill. Atik 22., Muller 51.)

Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)
Angliában még mindig azt hiszik, aláírt fehérvári szerződése ellenére megtarthatják a Vidihez tartó George Dobsont.