Fotó: twitter.com/HerthaBSC

Légiósok: Dárdai fejese után gólfesztivált rendezett a Hertha és simán továbbjutott a kupában - videók

Ötgólos győzelmet aratott a Hertha a Német Kupában.
Nyikes Zoltán 2023. augusztus 12., szombat 14:57
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. augusztus 12., szombat 14:57

Szombat délután a Német Kupában is megkezdte szereplését a Dárdai Pál vezette Hertha BSC, amely a német másodosztályban kétszer is 1-0-ra kapott ki az első két fordulóban, így igencsak ráfért volna a csapatra egy önbizalomnövelő győzelem a negyedosztályú Carl Zeiss Jena otthonában. A magyar szakember a három fia közül kettőt, Pált és Mártont jelölte a kezdőbe, míg Bence a kispadon várt bevetésre.

Jól is indult a találkozó, a 6. percben ifjabb Dárdai Pál Jeremy Dudziak balról érkező beadását fejelte három méterről, nagy erővel a kapu közepébe, megszerezve ezzel a vezetést, illetve a berliniek, valamint saját szezonbeli első gólját is. A folytatásban is nagy fölényben játszottak a vendégek, de újabb gólra a szünetig már nem került sor.

A második játékrész viszont parádésan indult, 14 perc alatt négy gólt is vágott a Hertha, gyorsan eldöntve ezzel a továbbjutás sorsát. A szünet után a korábban a DVTK-nál és a DVSC-nél is megfordult Haris Tabakovic kezdte meg a gólgyártást, majd Richter duplázott, az 57. percben beállt Uremovic pedig két minutummal később szintén bevette a Jena kapuját.

Dárdai Márton a második félidőre már nem jött ki, míg Dárdai Bence a 70. percben kapott bizalmat, ifjabb Dárdai Pál pedig végig a pályán volt.

Német Kupa, 1. forduló

Carl Zeiss Jena (IV.)-Hertha BSC (II.) 0-5 (Dárdai P. 6., Tabakovic 47., Richter 49., 52., Uremovic 59.)