Fotó: twitter.com/RBLeipzig
Az RB Leipzig magyar válogatott védője, Willi Orbán is bekerült a Sofascore 2022-es Bundesliga-álomcsapatába.
Hét csapat adott játékost a Bundesliga 2022-es álomcsapatába, amelyet a Sofascore állított össze. A portál szerint a német első osztály legjobb játékosa a Bayern München középpályása, Joshua Kimmich volt, rajta kívül még Benjamin Pavard és Serge Gnabry került be a bajoroktól.
Az álomcsapatban egy magyar válogatott játékos is helyet vívott ki magának az RB Leipzig hátvédje, Willi Orbán személyében. A 30 éves futballista 2015-ben került Lipcsébe, azóta 264 mérkőzésen 25 gólt és 9 asszisztot jegyzett.
🇩🇪 | Team of the Year
— Sofascore Football (@Sofascore) December 28, 2022
Our Bundesliga TOTY is here! 🤩
Players from seven different clubs found their way into our XI, as Bayern stand out with three representatives, including our Player of the Year, Joshua Kimmich. 💫 pic.twitter.com/rK1DIUalHJ
Átigazolások
Újpest
Tijanit megküldték
Muhamed Tijani Újpestre igazolását követően egy cseh portál nem éppen hízelgő portrét közölt róla, amelyben „renitens” játékosként és "félresikerült" igazolásaként jellemezték.
Maradna klubjánál
Gera Dániel
"Jelenleg úgy érzem, tartozom a szurkolóknak, ezért nem szeretném elhagyni a Persepolist" - mondta Gera Dániel (Bővebben itt!).
Szögre akasztja a stoplist
Kovács Dávid
A Budafok rutinos támadója, Kovács Dávid 35 évesen bejelentette visszavonulását.