La Liga: A 93. percben menekült meg a Real Madrid ezüstérme, Benzema góllal búcsúzott - videók

A Real Madrid hazai pályán csak 1-1-s döntetlent játszott az Athletic Bilbaóval a spanyol bajnokság utolsó, 38. fordulójában, de az Atlético Madrid villarreali ikszének köszönhetően így is a második helyen végzett.
Csakfoci.hu 2023. június 4., vasárnap 20:45
Szerző: Csakfoci.hu 2023. június 4., vasárnap 20:45

Az Atlético Madrid a 93. percben kapott góllal bukta el az ezüstérmet a spanyol labdarúgó-bajnokságban, így városi riválisa, a Real lett a második.

A királyi gárda egypontos előnnyel várta az utolsó, vasárnapi fordulót, de csak 1-1-et játszott a vendég Athletic Bilbaóval (a hazaiak gólját az idény végén távozó klubikon, Karim Benzema szerezte 11-esből), úgy, hogy a baszk csapat még 0-0-nál 11-est is rontott. Ennek fényében az Atlético kezében volt a saját sorsa, de hiába fordított az argentin Angel Correa duplájával a Villarreal otthonában, mert a hazai csapat a 93. percben egyenlített, így a piros-fehérek maradtak a harmadik helyen.

Az élmezőny másik nyitott kérdésében az Osasuna járt jól, ugyanis a vendég Girona 2-1-es legyőzésével hetedik helyen zárt, ami Konferencia-liga szereplést ért - írja az MTI.

La Liga, 38. (utolsó) forduló:

Real Madrid – Athletic Bilbao 1-1 (Benzma 72. – 11-esből, ill. Sancet 49.)

Villarreal – Atlético Madrid 2-2 (Jackson 10., Pascual 93. ill. Correa 19., 56.) – piros lap: Witsel (Atlético, 71.)

Real Sociedad – Sevilla 2-1 (Mendéz 28., Cho 73., ill., Lamela 77.)

Osasuna – Girona 2-1 (Budimir 52., 54., ill Reinier 75.)

Real Mallorca – Rayo Vallecano 3-0 (Muriqi 51., Copete 71., A. Rodriguez 94.)