fotó: Facebook/FK Csíkszereda

Légiósok: A magyar támadó góljával közvetlen riválisát is legyőzte a Csíkszereda az "alig látható" mérkőzésen

Három nyeretlen bajnoki mérkőzés után nyert újra a román élvonal újonca.
Csakfoci.hu 2025. november 21., péntek 19:13
fotó: Facebook/FK Csíkszereda
Három nyeretlen bajnoki mérkőzés után nyert újra a román élvonal újonca.
Szerző: Csakfoci.hu 2025. november 21., péntek 19:13

Péntek kora este a válogatott szünet után folytatta bajnoki szereplését a Csíkszereda, amely a román élvonal 11. helyén álló Unirea Sloboziát fogadta hazai pályán.

A helyi sajtó beszámolói szerint a csapatoknak az első félidőben a sűrű köddel is meg kellett küzdeniük. Az első gól a második játékrész elején jött az összecsapáson, Ceará cselezte ki az Unirea védőit, majd 23 méterről lőtt a bal felső sarokba.

A vendégek a 63. percben Pop révén egyenlítettek, a középpályás a sűrű ködben a saját térfeléről ívelt a Csíkszereda kapujába, miután Pap az ellenfél kontráját megpróbálta megállítani, így 35 méterre volt kapujától. A 75. percben azonban érkezett Eppel Márton és Pászka beadása után a kapuba továbbította a labdát.

A Csíkszereda így 2-1-re megnyerte a mérkőzést és fellépett a tabella 13. helyére.

Román szuperliga, 17. forduló

Csíkszereda-Unirea Slobozia 2-1 (Ceará 49., Eppel 75. ill. Pop 63.)

Olvastad már?
Magyar válogatott: Nincs B-terv, az MLSZ nem készül Rossi leváltására - sajtóhír
Sajtóértesülések szerint nem váltják le Marco Rossit, az MLSZ továbbra is bízik a kapitányban.
Elolvasom
Átigazolások
Nyíregyháza
Itt is egy távozó
A Szpari közös megegyezéssel felbontotta Ranko Jokic szerződését. A védő az előző idényben 14 élvonalbeli bajnokin lépett pályára, az idei szezonban pedig kétszer volt kezdő.
FTC / Puskás Akadémia
Lukács is a Fradi kiszemeltje
A Csakfoci.hu információi szerint a Ferencváros a Puskás Akadémia magyar válogatott támadója, Lukács Dániel iránt is érdeklődik, sőt, ajánlatot is tettek már érte.
Tiszakécske
Bontottak Grünvalddal
Közös megegyezéssel szerződést bontottak Grünvald Attilával, aki 2023 óta erősítette a csapatot, és nagy szerepet vállalt az NB III-as bajnoki címben. Ősszel tíz bajnokin lépett pályára.
Tovább az összes átigazoláshoz