Fotó: Hertha Twitter

Külföldi foci: Kerkezék először győztek; Dárdaiék fontos meccset nyertek a korábbi NB I-es csatár duplájával; hazai pályán verték el a Chelsea-t

Kerkezék és az Arsenal három pontot szerzett a PL-ben, a Chelsea viszont kikapott. A Hertha 3-1-re verte a Paderbornt a Bundesliga 2-ben.
Budai László 2023. október 28., szombat 18:21
Szerző: Budai László 2023. október 28., szombat 18:21

Premier League

Az angol élvonalban a Chelsea hazai pályán kapott ki 2-0-ra a Brentfordtól, amelynek góljait Pinnock és Mbeumo szerezte.

Először nyert a Premier League idei szezonjában a Bournemouth, amely hátrányból felállva győzött a Burnley ellen (2-1). Kerkez Milos a 82. percben állt be a hazaiakhoz.

Az Arsenal pedig gálázva szerezte meg a három pontot a Sheffield United ellen (5-0). Az Ágyúsok góljait Nketiah (3), Vieira és Tomiyasu szerezte.

Bundesliga 2

Fontos mérkőzést nyert meg a Hertha a Paderborn ellen, a megszerzett három ponttal ugyanis maradt a középmezőny elején, és vezeti az öt 15-pontos csapat csoportját, így a tabella hetedik helyen áll. A szombat kora délutáni bajnokin a korábbi Diósgyőr- és Debrecen-csatár Haris Tabakovic duplázott, de Kenny is betalált, végül 3-1-re nyerték az összecsapást a berliniek. Dárdai Pál együttesében egyik fia, Márton végigjátszotta az összecsapást, míg Bence az 54. percben állt be, Palkó pedig továbbra is sérült.