Fotó: twitter.com/realmadrid

Külföldi foci: A Real Madrid a Spanyol Kupában, a City a PL-ben fordított kétgólos hátrányból, kiütéssel jutott tovább a Barcelona - eredmények, videók

A félidőben még a Manchester City és a Real Madrid is kétgólos hátrányban volt, mégis nyert mindkét sztárcsapat. Olaszországban Chiesa remek találatával jutott tovább a Juventus, a Barcelona átgázolt harmadosztályú ellenfelén.
Nyikes Zoltán 2023. január 19., csütörtök 22:58
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. január 19., csütörtök 22:58

A Barcelona 5-0-s győzelmet aratott a harmadosztályú Ceuta otthonában a labdarúgó spanyol Király Kupa csütörtöki nyolcaddöntőjében.

A 16 közé jutással már történelmi sikert elérő, észak-afrikai kiscsapat nem tudott komoly ellenállást kifejteni a La Ligában éllovas katalánokkal szemben, akiknél a brazil Raphinha, a lengyel Robert Lewandowski (kétszer), a spanyol Ansu Fati és az elefántcsontparti Franck Kessié is betalált.

A Villarreal hazai pályán kétgólos előnyről 3-2-re kikapott a Real Madridtól a labdarúgó spanyol Király Kupa csütörtöki nyolcaddöntőjében. A hazaiak a francia Étienne Capoue bombagóljával már a 4. percben megszerezték a vezetést, majd a szünet előtt a nigériai Samuel Chukwueze növelte az előnyt. Fordulás után a fővárosiak Vinícius Júnior és Eder Militao révén ledolgozták a hátrányukat, majd Dani Ceballos révén a 86. percben megszerezték a győztes találatot. Korábban már a negyeddöntőbe jutott a Barcelona, az Osasuna, az Athletic Bilbao, az Atlético Madrid, a Real Sociedad, a Sevilla és a Valencia. A negyeddöntő sorsolását pénteken tartják, a párharcokra a jövő hét közepén kerül sor. (MTI)

Spanyol Kupa, nyolcaddöntő

Ceuta (III.)-Barcelona 0-5 (Raphinha 41., Lewandowski 50., 90., Fati 70., Kessié 77.)

A Barcelona góljai

Villarreal-Real Madrid 2-3 (Capoue 4., Chukwueze 42., ill. Vinícius Junior 56., Militao 69., Dani Ceballos 86.)

A Juventus hazai pályán 2-1-re legyőzte a Monzát csütörtökön a labdarúgó Olasz Kupa nyolcaddöntőjében. A torinói csapatra a negyeddöntőben a Lazio vár majd.

E két csapaton kívül az Atalanta, az Internazionale, a Cremonese, az AS Roma, a Fiorentina és a Torino tagja a legjobb nyolc mezőnyének. (MTI)

Olasz Kupa, nyolcaddöntő

Juventus-Monza 2-1 (Kean 8., Chiesa 78., ill. Valoti 24.)

A címvédő Manchester City 0-2-es hátrányból 4-2-re legyőzte a vendég Tottenham Hotspurt az angol labdarúgó-bajnokság hetedik fordulójából elhalasztott és csütörtökön pótolt mérkőzésén. Az eredetileg szeptember 9-re kiírt találkozó II. Erzsébet királynő halála miatt maradt el. (MTI)

Premier League, 7. fordulóból elhalasztott mérkőzés

Manchester City-Tottenham 4-2 (J. Álvarez 51., Haaland 53., Mahrez 63., 90., ill. Kulusevski 44., Emerson 45.+2.)