Konferencia Liga: Kerkezéknek azt kell tenniük a döntőhöz, ami eddig mindig sikerült

Az európai kupaküzdelmek egyetlen még versenyben lévő magyar szereplője, Kerkez Milos csapatával, az AZ Alkmaarral egygólos hátrányban fogadja csütörtökön a West Ham United együttesét a labdarúgó Konferencia-liga elődöntőjének visszavágóján.
Csakfoci.hu 2023. május 17., szerda 22:20
Az európai kupaküzdelmek egyetlen még versenyben lévő magyar szereplője, Kerkez Milos csapatával, az AZ Alkmaarral egygólos hátrányban fogadja csütörtökön a West Ham United együttesét a labdarúgó Konferencia-liga elődöntőjének visszavágóján.
Szerző: Csakfoci.hu 2023. május 17., szerda 22:20

A holland gárda joggal bízhat a hazai pálya adta előnyben, ugyanis a mostani idényben minden mérkőzését megnyerte saját közönsége előtt a sorozatban, igaz, a negyeddöntőben csak tizenegyespárbajban búcsúztatta az Anderlechtet.

Az eddig utolsó csapat, amely rendes játékidőben pontot tudott rabolni Alkmaarból, az a Napoli volt, amely az Európa-liga 2020/21-es kiírásának csoportkörében 1-1-es döntetlent ért el vendégként.

A továbbjutáshoz ugyanakkor az első meccsen 2-1-re diadalmaskodó West Ham remek szériáját kellene megszakítani az AZ-nek, a londoni gárda a Konferencia-ligában eddigi 13 mérkőzéséből egyetlen döntetlent leszámítva a többit megnyerte.

Az Alkmaar a mostani idényben már kétszer is idegenbeli vereség után jutott tovább: a selejtező harmadik fordulójában a skót Dundee United csapatát 7-0-s kiütéssel búcsúztatta azt követően, hogy vendégként 1-0-ra kikapott, míg a negyeddöntőben a már említett Anderlecht elleni párharc első felvonását 2-0-ra veszítette el.

A másik ágon a svájci Basel 2-1-es előnnyel fogadja az olasz Fiorentinát.

A sorozat fináléját június 7-én Prágában rendezik. (MTI)

Neked ajánljuk
Átigazolások
Puskás Akadémia
Dárdai már nagyon közel
Az nso.hu értesülései szerint egyre közelebb a Puskás Akadémiához ifjabb Dárdai Pál, és hamarosan be is jelenthetik az átigazolást. A Hertha 1-szeres magyar válogatott szélsője korábban csak a Vidinél játszott az NB I-ben.
ETO FC Győr
Albán támadót néztek ki
A shkodrasport.com információja szerint a győriek újabb albán játékost szemeltek ki, a portál ugyanis úgy tudja, hogy az ETO már ajánlatot is tett Kevin Dodajért.
Ferencváros
Naby Keita
A jelenlegi állás szerint Naby Keita télen visszatér a Werder Bremenhez - ahol aligha kap majd újabb esélyt.
Tovább az összes átigazoláshoz