Fotó: UEFA

Konferencia Liga-döntő: A 90. percben dőlt el - 58 év után nyert európai kupát az angol csapat

A Prágában megrendezett Konferencia Liga döntőjében a West Ham 2-1-re legyőzte a Fiorentinát és ezzel veretlenül hódította el a serleget.
Csakfoci.hu 2023. június 7., szerda 23:00
Fotó: UEFA
Szerző: Csakfoci.hu 2023. június 7., szerda 23:00

A Fiorentina kezdte aktívabban a mérkőzést, de az első helyzet a West Ham előtt adódott, Rice 17 méteres lövése azonban mellé ment. A félidő felénél veszélyeztettek az olaszok is: Milenkovic fejelt fölé 4 méterről.

A 33. percben Biraghi akart elvégezni egy szögletet, az angol szurkolók azonban elkezdték poharakkal dobálni a lelátóról, az egyik eltalálta és felszakadt a bőre a fején, ezért több percig ápolni kellett a balhátvédet.

Az első félidő ráadásában Jovic egy kapusról kipattanó labdát juttatott fejjel közelről a kapuba, de les miatt érvénytelenítették a találatot.

A második játékrész elején is többet volt a labda a firenzeieknél, az 56. percben Kouame 23 méteres lövését fogta Areola.

Az 59. percben Biraghi kézzel beleütött a labdába a tizenhatoson belül, de a játékvezető nem ítélt 11-est, majd a VAR kihívta és miután megnézte az esetet, megadta a büntetőt. A 11-est Benrahma a kapu bal oldalába lőtte.

A 67. percben egyenlített a Fiorentina: Gonzalez lefejelte a labdát Bonaventurának, aki 12 méterről két védő között a hosszú sarokba lőtt. Nem sokkal később egy szép támadás végén Mandragora 14 méterről csak kevéssel helyezett mellé. A 81. percben Soucek fejesét tolta ki az olaszok kapusa.

A 90. percben a West Ham megszerezte a győztes találatot: Paqueta ugratta ki három védő között Bowent, aki 16 méterről nem hibázott.

A döntő meccskeretébe ugyan nem került be, de a West Ham fiatal magyar kapusa, Hegyi Krisztián is EKL-győztes.

A londoniak legutóbb 1965-ben nyertek európai kupát, akkor a KEK-et hódították el.

A döntő győztese a következő szezonban az Európa Liga csoportkörében szerepelhet.

Konferencia Liga-döntő:

Fiorentina – West Ham United 1-2 (Bonaventura 67., ill. Benrahma 62., Bowen 90.)

Fiorentina: Terracciano - Dodo, Milenkovic, Ranieri (Igor 84.), Biraghi - Amrabat, Mandragora (Barak 90.) - Kouame (Saponara 62.), Bonaventura, Gonzalez - Jovic (Cabral 46.)

West Ham United: Areola - Coufal, Zouma (Kehrer 61.), Aguerd, Emerson - Soucek, Rice - Bowen, Paqueta, Benrahma (Fornals 76.) – Antonio (Ogbonna 90.)

Carlos Auzqui
Argentin sajtóhírek szerint a San Lorenzo több mint egy év elteltével sem fizette ki Carlos Auzqui átigazolási díját a Fradinak.
Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)