fotó: Hendrik Deckers/Borussia Dortmund via Getty Images
Utolsóként a Borussia Dortmund jutott negyeddöntőbe az Egyesült Államokban zajló labdarúgó-klubvilágbajnokságon, mivel 2-1-re győzött a mexikói Monterrey ellen a keddi nyolcaddöntőben.
A német csapat gólját a 14. és a 24. percben is Serhou Guirassy szerezte, mindkétszer Karim Adeyemi passzából. Bár az ellenfél a szünet után German Berterame jóvoltából szépített, egyenlíteni nem tudott, holott több lövése és több kaput eltaláló lövése (14-6, 7-3) volt a találkozón.
A Borussia ellenfele a Real Madrid lesz a negyeddöntőben. (MTI)
Klubvilágbajnokság, nyolcaddöntő
Borussia Dortmund-Monterrey 2-1 (Guirassy 14., 24. ill. Berterame 48.)
A negyeddöntő párosítása:
Palmeiras-Chelsea
Paris Saint-Germain - Bayern München
Fluminense - al-Hilal
Real Madrid-Borussia Dortmund
Olvastad már?
Klub-vb: A Real Madrid nagy rangadót nyerve jutott a legjobb nyolc közé - videó
A klubvilágbajnokság nyolcaddöntőjének rangadóján a Real Madrid 1-0-ra nyert a Juventus ellen, így bejutott a negyeddöntőbe.
Elolvasom
Átigazolások
Fradi
Ajánlat Bolláért
A Sky Sport Austria írta meg, hogy az FTC ajánlatot tett a Rapid Wiennek Bolla Bendegúzért, de az osztrák klub elutasította azt, és nem is tervezi télen elengedni a játékost.
KTE/Vasas
Banó-Szabó a riválisnál
A Kecskemét alapembere, Banó-Szabó Bence a feljutási harcban nagy rivális Vasasnál folytatja pályafutását - még pikánsabb azonban, hogy majd csak a nyártól.
Videoton/Ajka
Tóth Tamás kölcsönben
A Videoton a szezon végéig kölcsönadta fiatal támadóját, a 21 éves Tóth Tamás Videt a szintén NB II-es Ajkának.