Király-kupa: Kiesett a Girona, Yaakobishvili először volt kezdő és összehozott egy 11-est - videó

A spanyol Király-kupa negyeddöntőjében a Girona a 19 éves Yaakobishvili Antallal a kezdőben 3-2-re kikapott a Mallorca otthonában és elbúcsúzott a sorozattól.
Csakfoci.hu 2024. január 24., szerda 21:31
Szerző: Csakfoci.hu 2024. január 24., szerda 21:31

Meglepetésre a Mallorca kezdett jobban, a vendégek alig tudták megtartani a labdát. A 21. percben egy szépen kijátszott akció végén a hazaiak Larin révén megszerezték a vezetést. Nem sokkal később Prats 20 méterről kilőtte a jobb sarkot. A 32. percben sajnos a magyar védő volt a főszereplő: egy blokkolása után a VAR kihívta a játékvezetőt, aki miután megnézte az esetet, Yaakobishvili kezezése miatt 11-est ítélt a Mallorca javára, amit Prats értékesített.

A második félidő közepén a Girona is kapott egy 11-est lerántásért. Raillo pedig addig reklamált, amíg megkapta a második sárgáját és kiállt. A büntetőt Stuani vágta a kapuba.

A folytatásban azonban a Girona emberelőnyben sem volt veszélyes, a 96. percben Savio találata csak a szépítésre volt elég.

Király-kupa, negyeddöntő:

Mallorca - Girona 3-2 (Larin 21., Prats 28., 35. - 11-esből, ill. Stuani 68. - 11-esből, Savio 96.)