Fotó: Häcken Twitter

EKL-selejtezők: K.O.-ból érkezik a Fradi playoff-ellenfele; a négyből három magyar szomorkodhatott

Ferencváros-Zalgiris és Sepsi-Bodö/Glimt párharcot is rendeznek majd az EKL-playoffban. Gyurcsó Ádámék, Lang Ádámék és Tamás Márkék azonban búcsúztak.
Budai László 2023. augusztus 17., csütörtök 21:56
Szerző: Budai László 2023. augusztus 17., csütörtök 21:56

Kiderült, hogy a Zalgiris Vilnius lesz a Ferencváros ellenfele az Európa Konferencia Liga selejtezőinek playoff-körében, miután a litván csapat a hazai pályán elszenvedett 3-1-es vereséget követően 5-0-s kiütésbe szaladt bele a svéd Häcken otthonában. A Zalgiris már tíz emberrel fejezte be a visszavágót, mivel Oyewusit a 85. percben kiállították, így ő nem is játszhat majd az FTC elleni első összecsapáson. A felek 2021 nyarán már találkoztak, akkor a Ferencváros 5-1-es összesítéssel jutott tovább a Bajnokok Ligája-selejtezők második körében.

Szintén magyar érdekeltségű selejtező volt a Sepsi meccse az EKL-ben: Varga Roland együttese 1-0-ra nyert az Aktöbe ellen Kazahsztánban, így 2-1-es összesítéssel került a playoffba, ahol a norvég Bodö/Glimt ellen játszik majd. Varga a 80. percben állt be.

Nem örülhetett ellenben Gyurcsó Ádám és az AEK Larnaca, a ciprusi klub 1-0-ra kikapott a Maccabi Tel Avivtól, és 2-1-es összesítéssel búcsúzott. A magyar támadó végigjátszotta a találkozót.

Szintén szomorkodhatott a Lang Ádámmal felálló Omonia Nicosia, amely egy korai piros lap után 5-1-re kapott ki a dán Midtjylland otthonában (összesítésben 2-5 lett). Lang végig a pályán volt.

A Tamás Márkot bevető Neftci Baku a 3-1-es hazai vereség után ugyan előnybe került a Besiktas otthonában, de a törökök fordítottak és kettős győzelemmel mentek tovább (2-1). Tamás is 90 percet játszhatott.

Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)
Angliában még mindig azt hiszik, aláírt fehérvári szerződése ellenére megtarthatják a Vidihez tartó George Dobsont.