Kassai két játékost kisárgázott, a vb küszöbén a lengyelek, álomgóllal is előzött Szlovákia - eredmények, videók

A vasárnapi vb-selejtezők összes eredménye, a gólszerzők és az összefoglalók videón.
Dudás Gábor 2017. március 26., vasárnap 20:55
Szerző: Dudás Gábor 2017. március 26., vasárnap 20:55

Kassai Viktor játékvezetése mellett szerzett fontos három pontot Lengyelország, ráadásul eddigi legnagyobb riválisa, Montenegró otthonában. Egy, a vendéglátók által vitatott szabadrúgás után született Lewandowski-gólra még válaszolt Mugosa a második félidőben, de Piszczek a 82. percben szó szerint átejtette a korábbi Videoton-kapust, Bozovicot, így a vendégeké lett a három pont.

Kassai öt sárgát osztott ki a találkozón, Vesovic, illetve Glik nem játszhat figyelmeztetése miatt a következő selejtezőn.

A csoportban Románia került vasárnap nehezebb helyzetbe, miután nem tudta legyőzni hazai pályán Dániát (0-0), ötödik meccsén sem szerezte meg így második sikerét. Sőt, örülhettek az egy pontnak is, a dánoknak sokkal több helyzetük volt.

Szlovákia 1-1-re is állt Máltán, de végül hozta a kötelező győzelmet, így fellépett a második helyre, Anglia mögé az F-csoportban. A meccs (és a nap) gólját, a szlovákok első találatát Németh Krisztián katari klubtársa, Vladimir Weiss jegyezte, nagyszerű akció végén tekert a hazai kapuba. Málta a 79., Szlovákia a 91. percben kapott piros lapot Farrugia, illetve Nemec révén.

Skócia is nyert az utolsó pillanatokban Szlovénia ellen, így ott van az angolokat üldöző bolyban.

A C-csoportban Észak-Írország a norvégok legyőzésével a második, a cseheket is megelőzve.

C-CSOPORT:

Észak-Írország – Norvégia 2-0 (Ward 2., Washington 33.)

Azerbajdzsán – Németország 1-4 (Nazarov 31., ill. Schürrle 19., 81., T. Müller 36., M. Gomez 45.)

San Marino – Csehország 0-6 (Barak 17., 24., Darida 19., 77. – a másodikat 11-esből, Gebre Selassie 29., Krmencik 43.)

E-CSOPORT:

Montenegró – Lengyelország 1-2 (Mugosa 69., ill. Lewandowski 40., Piszczek 82.)

Románia – Dánia 0-0

Örményország – Kazahsztán 2-0 (H. Mkhitaryan 73., Ozbiliz 75.) – piros lap: Maliy (Kazahsztán, 64.)

F-CSOPORT:

Málta – Szlovákia 1-3 (Farrugia 14., ill. Weiss 2., Gregus 41., Nemec 84.) – piros lap: Farrugia (79.), ill. Nemec (91.)

Skócia – Szlovénia 1-0 (Martin 88.)

Anglia – Litvánia 2-0 (Defoe 22., Vardy 66.)