Kane: 200! - a Tottenham a nagy rivális Arsenalnak segített a Manchester City legyőzésével

Harry Kane-nek a klub színeiben szerzett 267. góljával a Tottenham Hotspur 1-0-ra legyőzte a vendég és címvédő Manchester Cityt az angol labdarúgó-bajnokság 22. fordulójának vasárnapi rangadóján.
Csakfoci.hu 2023. február 5., vasárnap 19:59
Szerző: Csakfoci.hu 2023. február 5., vasárnap 19:59

A 15. percben elért találattal a 29 éves középcsatár egyedüli klubrekorderré vált, lehagyva Jimmy Greavest, aki 1961 és 1970 között játszott az együttesben.

Harry Kane-nek ez volt egyúttal a 200. gólja a Premier League-ben, ő a harmadik futballista, akinek ez sikerült Alan Shearer (260) és Wayne Rooney (208) után.

A találkozón mindkét oldalon több lehetőség is kínálkozott, ám több gól nem esett, így az ötödik Tottenham egy pontra megközelítette a Newcastle-t, a címvédő Manchester City pedig nem tudta kihasználni az éllovas Arsenal délutáni vereségét, ezzel maradt az öt pont különbség a tabella élén. (MTI)

Premier League, 22. forduló:

Tottenham Hotspur - Manchester City 1-0 (Kane 15.) - piros lap: Romero (Tottenham, 87.)

Nottingham Forest - Leeds United 1-0 (B. Johnson 14.)

Lemondott a vezetőedző
Az NB II-es BVSC-Zuglót irányító Szekeres Tamás hétfőn lemondott vezetőedzői tisztségéről. A szakember november végén vette át az együttest, amely jelenleg a másodosztály 15. helyén áll. (hunfoci.hu)