Fotó: fradi.hu

Itt a végleges bejelentés a Fradi-vezérszurkolótól is: "Úton vagyunk hazafelé..."; Kubatov: "Még az újpestiekkel sem lehet ilyet csinálni!"

Közel öt órán keresztül vesztegeltek a határon a vonattal meccsre indult Fradi-drukkerek.
Nyikes Zoltán 2025. október 23., csütörtök 17:09
Fotó: fradi.hu
Közel öt órán keresztül vesztegeltek a határon a vonattal meccsre indult Fradi-drukkerek.
Szerző: Nyikes Zoltán 2025. október 23., csütörtök 17:09

Amint arról beszámoltunk, az előzetes egyeztetések ellenére nem engedték be a Fradi-szurkolók vonatát Ausztriába, így több száz drukker marad le a Salzburg elleni Európa Liga-mérkőzésről. Az üggyel kapcsolatban már megszólalt Kubatov Gábor elnök és a csapat kapusa, Dibusz Dénes is, ezúttal pedig az FTC vezető szurkolói csoportja, a Green Monsters vezérdrukkere, Hamberger Ádám osztott meg részleteket az ügyről.

– Nos, a szurkolói különvonatot végül nem engedték be Ausztriába az osztrák belügyminiszter döntésének értelmében. Veszélyesnek lettünk ítélve… Igazán megtisztelő, hogy 500 Ferencváros szurkoló, köztük családok, nők és gyerekek jelentik jelenleg a legnagyobb veszélyt Ausztriára. Közel öt órán keresztül vesztegeltünk a határon, mindig más és más indokra hivatkozva. Amikor pedig már minden kifogás elfogyott, az osztrák hatóságok egyszerűen elhagyták a helyszínt, és nem engedtek tovább minket. Magyar oldalról minden szinten megkaptuk a segítséget és a támogatást mindenkitől! Nem volt olyan, aki ne hívott volna fel, biztosítva arról, hogy mindent megtesznek annak érdekében, hogy kijussunk. Nem sikerült – olvasható Hamberger bejegyzésében.

Nincs már tehát szemernyi remény sem arra, hogy a vonattal útnak induló szurkolók bejutnak a mérkőzésről, a vezérdrukker a bejegyzésében azt is kiemelte:

Úton vagyunk hazafelé, a csapat pedig remélem elhozza értünk a három pontot.

Az üggyel kapcsolatban nemrégiben újabb posztot tett közzé Kubatov Gábor, aki ezt írta: "A külügyminiszterünk berendelte magához az osztrák nagykövetet 17:00-ra. Velünk, magyarokkal, sportszerető emberekkel, fradistákkal – de még az újpestiekkel sem lehet ilyet csinálni!"

A Salzburg-Ferencváros találkozó csütörtökön 18.45-kor kezdődik. Az összecsapás játékvezetője a georgiai Goga Kikacheishvili lesz a 30 ezer néző befogadására képes Red Bull Arenában.

Olvastad már?
Hová lett a pénz? A barcikai feljutási bónusz különös története
Ígéret volt 30 millió forintról, de a prémiumból végül nem lett semmi.
Elolvasom
Átigazolások
Légiósok
Megvan Szánthó új csapata
Mint ismert, a nyáron távozott a Vasastól Szánthó Regő, akivel kapcsolatban csütörtök este végre eldőlt, hol folytatja pályafutását: a szlovák élvonalban szereplő MSK Zilina jelentette be.
Debrecen
Angolok jönnek, spanyolok mennek
Új tulajdonos érkezhet a DVSC-hez: információink szerint egy angol befektetői csoport veheti át a debreceni futball irányítását. A megállapodás napokon belül megszülethet.
Újpest
Román csapat szemelte ki a védőt
Román sajtóhírek szerint az FCSB szemet vetett André Duartéra, akivel kapcsolatban korábban már visszautasított az Újpest egy rekordközeli ajánlatot és szerződést is hosszabbított vele.
Tovább az összes átigazoláshoz