Az Arsenal tizenegyesekkel múlta felül a Bajnokok Ligája-győztes Manchester Cityt, ezzel 17. alkalommal hódította el az angol labdarúgó Szuperkupát (Community Shield).
A találkozó első félidejében csak sárga lapok kerültek a jegyzőkönyvbe, a fordulás után viszont három játékosát is lecserélte az angol bajnok és FA Kupa-győztes manchesteriek trénere, Josep Guardiola, és nem sokkal később Kevin de Bruyne passzolta Cole Palmerhez a labdát, aki a tizenhatos vonaláról bombázott a kapuba, ezzel megszerezve a vezetést.
A rendes játékidő ráadásának 11. percében egy megpattanó lövéssel egyenlített az Arsenal, így tizenegyespárbajra került a sor. Az Ágyúsok mind a négy lövésüket hibátlanul teljesítették, míg a manchesteri együttes háromból kettőt kihagyott, és elveszítette a párharcot. (MTI)
Angol Szuperkupa (Community Shield):
Arsenal - Manchester City 1-1 (Palmer 77., ill. Trossard 101.) - 11-esekkel: 4-1
Átigazolások
Honvéd
Edzőkérdés
Az Öltözőn Túl szerint a Honvédnál már a leendő spanyol edző, Pablo Alfaro segítőjét keresik: aki egy jelenleg is NB-s csapatnál dolgozó magyar edző lehet.
DVSC
Kocsis Dominik
Úgy hírlik, Kocsis Dominik iránt a Malmö érdeklődhet.
ZTE
Kivásárolhatják Campost
A portugál MaisFutebol szerint a Nuno Campos vezetőedző megújult szerződésében szereplő, "nem túl magas" kivásárlási összeget kifizetheti érte a francia Toulouse.