Fotó: twitter.com/HerthaBSC

Hertha: Zivzivadze csapata ellen csúszott ki a győzelem Dárdaiék kezéből - videó

A Hertha nem bírt hazai pályán a Karlsruhe csapatával a német Bundesliga 2-ben.
Csakfoci.hu 2023. november 11., szombat 22:28
Szerző: Csakfoci.hu 2023. november 11., szombat 22:28

A német másodosztály 13. fordulójában a 12. helyen álló Hertha BSC azt a Karlsruhét látta vendégül, amely a kispadra nevezte a Fehérvár, a Mezőkövesd és az Újpest korábbi támadóját, Budu Zivzivadzét. A berlinieknél Dárdai Márton a kezdőben volt ott Dárdai Pál vezetőedző csapatában.

Az első játékrész pocsékul indult a BSC számára: a 10. percben a vendégek kerültek előnybe, aztán Reese később egalizálni tudott, majd Niederlechner a félidő hajrájában egy fejessel a fővárosiakat juttatta előnyhöz. A második félidőben Zivzivadze a 62. percben lépett pályára, míg Dárdai M. 70 percet kapott a találkozón, így ő már csak a kispadról nézhette a vendégek egyenlítését, ekkor Jensen lövése két védőn is irányt változtatva kötött ki a hálóban, ezzel pedig kialakult a mérkőzés végeredménye. A Hertha továbbra is csak a 12. pozíciót foglalja el a tabellán.

Német másodosztály, 10. forduló

Hertha BSC-Karlsruhe 2-2 (Reese 30., Niederlechner 42., ill. Zeefuik 10. - öngól, Jensen 81.)

0-1

1-1

2-1

2-2

KTE
Szűcs Kornél
A lila-fehér klub hosszú távra megállapodott 22 éves alapemberével, Szűcs Kornéllal.