Gyászol a focivilág: Elhunyt a románok csodakapusa, aki egyedül megverte a Barcelonát a BEK-döntőben - videó

Elhunyt 65 éves korában az 1986-os BEK-döntőt tizenegyesekkel megnyerő Steaua Bucuresti labdarúgócsapatának román kapusa, Helmuth Duckadam.
Csakfoci.hu 2024. december 2., hétfő 16:29
Elhunyt 65 éves korában az 1986-os BEK-döntőt tizenegyesekkel megnyerő Steaua Bucuresti labdarúgócsapatának román kapusa, Helmuth Duckadam.
Szerző: Csakfoci.hu 2024. december 2., hétfő 16:29

"Az FCSB mély sajnálatát fejezi ki a klub összes játékosának és alkalmazottjának nevében a legendás Helmut Duckadam elvesztése miatt, aki ma elhunyt. Klubunk részvétét fejezi ki a gyászoló családnak" - írta hétfőn a közösségi médiában az egyesület.

A hálóőrt csak "sevillai hősként" emlegették a 38 évvel ezelőtti BEK-döntőt követően, mert az FC Barcelonával vívott mérkőzésen a 0-0-s végeredményt követően a katalánok mind a négy tizenegyesét kivédte, így a bukarestiek emelhették magasba a legrangosabb európai kupasorozat megnyeréséért járó trófeát.

Duckadamnak ráadásul ez volt az utolsó meccse a legmagasabb szinten, mert véralvadási rendellenességet állapítottak meg nála, emiatt három évet kihagyott, visszatérését követően viszont már csak a másodosztályban futballozott, majd 1991-ben visszavonult.

Nyugodjék békében. (MTI / csakfoci.hu)

A sevillai párbaj:

Átigazolások
Kisvárda
Sietős az edzőkérdés
"(...) legkésőbb a tavaszra szeretném megtalálni az utódomat, hiszen a téli átigazolási időszakban sportigazgatóként rengeteg munkám lesz" - mondta Révész Attila az NSO-nak.
DVSC
Külföldi klubok radarján a magyar középpályás
Sajtóhírek szerint Szűcs Tamás iránt több klub is érdeklődik, az egyik az MLS-ben szereplő New England Revolution lehet.
DVSC
Egyre közelebb a tulajdonosváltás?
A haon.hu közzétett egy fotót, amin nagyon úgy tűnik, hogy a Stockport ügyvezető igazgatója, Simon Wilson látható a debreceni stadionban.
Tovább az összes átigazoláshoz