Hetvennyolc éves korában elhunyt Bernd Hölzenbein világbajnok német labdarúgó.
Bernd Hölzenbein karrierje során 40 alkalommal szerepelt a Nationalelfben, az 1974-es müncheni világbajnoki döntőben ő harcolta ki azt a büntetőt, amelyet Paul Breitner értékesített, a németek ezzel egyenlítettek a hollandok ellen végül 2-1-re megnyert fináléban.
Hölzenbein két évvel később a Csehszlovákia elleni Európa-bajnoki döntőben szerezte öt válogatottbeli gólja közül az egyiket, a németek így egyenlítettek a 89. percben, végül 11-esekkel elbukták a finálét.
Játékos-pályafutásának jelentős részét az Eintracht Frankfurtnál töltötte, 532 mérkőzésen viselte az egyesület mezét, 1980-ban UEFA Kupát nyert az együttessel, 212 gólt szerzett, ami a mai napig klubrekord. (MTI)
Átigazolások
NB I
Hazai átigazolási hírek
NB I-es átigazolási körkép: így állnak a magyar élvonal klubjai a nyári érkezők, a távozók és a jelöltek terén.
Újpest
Az első érkező
Etienne Amenyido személyében támadóval bővült a lila-fehérek kerete.
Kaposvár
Balázs Benjámin visszatért
Magyar Kupa-győztesként, 12 év után tért vissza Kaposvárra Balázs Benjámin, aki 2009 és 2014 között volt a Rákóczi labdarúgója. (site.rakoczifc.hu)