Fotó: EITAN ABRAMOVICH / AFP)
A Nacional labdarúgója a Sao Paulo elleni meccsen lett rosszul, és az életét már nem sikerült megmenteni.
Elhunyt a kétszeres uruguayi bajnok Juan Izquierdo, aki a múlt pénteken rendezett Sao Paulo-Nacional Libertadores Kupa-mérkőzés hajrájában összeesett. A 27 éves Nacional-védőt Brazíliában azonnal kórházba szállították, ahol megállapították, hogy szívritmuszavara miatt infarktusa volt, de az életét már nem sikerült megmenteni.
Juan Izquierdo 2022-ben a Nacionallal, 2023-ban a Liverpoollal szerzett uruguayi bajnoki aranyat, utóbbi évben Szuperkupát is nyert. 2021-ben a Montevideo Wanderersnél néhány napig csapattársak voltak Vadócz Krisztiánnal, de a magyar játékos már távozóban volt, amikor Izquierdo érkezett.
Uruguayban az összes hétvégi mérkőzést elhalasztották.
Nyugodjék békében!
Átigazolások
Loki
Kölcsönben a támadó
Június 30-ig kölcsönben a szerb első osztályú OFK Beograd együttesénél folytatja pályafutását a DVSC elefántcsontparti támadója, Yacouba Silue, a megállapodás vételi opciót is tartalmaz.
Szentlőrinc
Szilágyi Szabolcs
Szilágyi Szabolcsot Szentlőrincre adta kölcsön a Csíkszereda.
Mezőkövesd
Lőrinczy hosszabbított
2028-ig szerződését hosszabbított az NB II-ben szereplő Mezőkövesd Zsóry FC középpályása, Lőrinczy Attila.