Fotó: fradi.hu

Fradi: Súlyos pénzbüntetés és szektorbezárás az EKL-ben - rasszista szurkolók miatt sújtott le az UEFA

Közel 8 millió forintra büntette az UEFA a Fradit, továbbá elrendelte a stadion részleges bezárását a következő hazai nemzetközi meccsre.
Csakfoci.hu 2023. augusztus 7., hétfő 11:28
Szerző: Csakfoci.hu 2023. augusztus 7., hétfő 11:28

Az Európai Labdarúgó Szövetség Fegyelmi Bizottsága a hétvégén közzétette a legutóbbi ülésük határozatait, amelyben a Ferencváros-Shamrock Rovers (4-0) odavágójával is foglalkoztak az EKL-selejtező harmadik fordulójából.

Az UEFA a Fradit a szurkolók rasszista megnyilvánulásai miatt 20.000 euró - azaz közel 8 millió forint - pénzbüntetés megfizetésére kötelezte, továbbá elrendelte a Groupama Aréna részleges bezárását a következő nemzetközi hazai mérkőzésre, azaz a Hamrun elleni visszavágóra

- a közlemény arra nem tér ki, melyik szektorokat nem nyithatják majd meg erre a találkozóra.

A Ferencváros előbb csütörtökön, a Hamrun vendégeként lép pályára az EKL-selejtező harmadik fordulójában, majd egy héttel később kerül sor a hazai visszavágóra.

EKL: Velük játszhat a Fradi és a Loki a csoportkörért, ha továbbjutnak a harmadik fordulóból - a lehetséges ellenfelek
Elkészítették a playoff csoportbeosztásait a hétfő délutáni sorsoláshoz.
Carlos Auzqui
Argentin sajtóhírek szerint a San Lorenzo több mint egy év elteltével sem fizette ki Carlos Auzqui átigazolási díját a Fradinak.
Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)