Fotó: MTI

Fradi: Hollandiában kezdte el edzői karrierjét a klubtörténelem egyik legjobb légiósa

Leonardo az ADO Den Haag U19-es csapatánál tölti a szakmai gyakorlatát.
Nyikes Zoltán 2025. január 6., hétfő 20:20
Fotó: MTI
Leonardo az ADO Den Haag U19-es csapatánál tölti a szakmai gyakorlatát.
Szerző: Nyikes Zoltán 2025. január 6., hétfő 20:20

Hollandiában kezdte meg edzői karrierjét a Ferencváros korábbi közönségkedvence, Leonardo de Vitor Santiago, aki egyelőre a legalacsonyabb képesítés megszerzésén tevékenykedik. Leonardo az ADO Den Haag U19-es csapatának szakmai stábjához csatlakozott az előző hónapban, közben pedig párhuzamosan végzi a VC2-es edzői tanfolyamot, amellyel Hollandiában a fiatalabb korosztályok vagy az alacsonyabb szintű amatőr csapatok edzőjeként dolgozhatnak a szakemberek.

A holland klub híre megjegyzi, Leonardo az U19-es együttes csatárainak egyéni fejlesztésére is külön figyelmet fog fordítani a szakmai gyakorlati ideje alatt.

Leonardo 2013 februárjától közel másfél évig játszott az FTC-ben, 24 mérkőzésen 7 gól és 6 assziszt fűződött a nevéhez, az ördöngös cseleivel és fineszes megoldásaival pedig gyorsan belopta magát a Fradi-szurkolók szívébe. Négy és fél évvel ezelőtt a Zöld és fehér magazin és a fradi.hu közös játékában Leonardót a drukkerek a klub történelmének második legjobb légiósának választották.

Olvastad már?
Fradi: Eldőlt, ki veszi át Jansen helyét - hamarosan jöhet a bejelentés
Korábbi legendás csatár lesz a Ferencváros új vezetőedzője.
Elolvasom
Átigazolások
Visszatérhet a korábbi Fradi-tréner
Thomas Doll
Indonéz sajtóhírek szerint a Persija Jakarta visszahozná vezetőedzőnek Thomas Dollt.
Storck visszatér?
Újra kinevezhetik volt klubjánál
Vészhelyzet és edzőváltás a belga Cercle Brugge-nél – Bernd Storck lehet újra a megmentő.
MTK
Németh visszavonul
Az idény végén visszavonul az MTK támadója, Németh Krisztián.
Tovább az összes átigazoláshoz