Folytatódott a Szoboszlai-show Liverpoolban! - 50 méteres gólpasszt is adott a Premier League-ben

Szoboszlai Dominik az első két angliai gólpasszával járult hozzá csapata, a Liverpool 3-0-s győzelméhez a Nottingham Forest elleni, vasárnapi Premier League-bajnokin.
Dudás Gábor 2023. október 29., vasárnap 16:58
Szerző: Dudás Gábor 2023. október 29., vasárnap 16:58

Szoboszlai Dominik ezúttal is kezdő volt a Liverpool bajnokiján és nagyszerű játékkal hálálta meg a bizalmat. A Luis Diazt nélkülöző Vörösök (a kolumbiai légiós szüleit elrabolták - a részletek itt!) szinte végig nyomasztó fölényben futballoztak az Anfielden, a Nottingham szinte csak másodpercekre tudta megszerezni a labdát, ennek megfelelően alakult a végereredmény is vasárnap délután.

A Pool a 31. percben szerzett megérdemelten vezetést: Salah remek kiugratása után Nunez lövését még védte Turner, de Jota közelről már az üresen maradt kapuba vágta a labdát (1-0). A következő gólig viszont már csak négy percet kellett várni.

A 35. percben a félpályáról meginduló Szoboszlai remekül játszott össze Salah-val, majd egy nagy sprint után az alapvonaltól adott középre, Nunez pedig méterekről a léc alá bombázott (2-0). Szoboszlainak is volt egy lövése még a félidőben, de azt védte a a Nottingham hálóőre.

A szünet után is folytatódott a Liverpool dominanciája, sorra jöttek a kisebb-nagyobb hazai lehetőségek, végül a 77. percben kialakult a 3-0-s végeredmény. Szoboszlai egy kontra során tért ölelő, nagyjából 50 méteres gólpasszt adott Salah-nak, aki a rosszul kimozduló Turnert megelőzve passzolt az üresen tátongó kapuba.

A végig a pályán lévő magyar válogatott középpályás így két gólpasszal zárt, csapata pedig jelenleg a 3. a Premier League tabelláján.

Premier League, 10. forduló:

Liverpool – Nottingham Forest 3-0 (Jota 31., Nunez 35., Salah 77.)

Vignjevic: "Ha magunkat le tudjuk győzni, akkor talán a Fradit is" - interjú az Újpest edzőjével Stankovicról, az FTC gyengéiről és a 24. derbijéről
Zavarja csapata hosszú nyeretlensége a Ferencváros ellen, az pedig kifejezetten idegesíti, hogy többször úgy sem tudtak győzni, hogy jobban játszottak az ősi riválisnál. Nebojsa Vignjevic szerint az itthon és Európában is menetelő FTC-nek is vannak gyenge pontjai, ki is emelte az egyiket a csakfoci.hu-nak adott interjúban, de szerinte a zöld-fehérek jót húztak honfitársa, Dejan Stankovic kinevezésével. Vignjevic a 24. derbije előtt Varga Barnabás kieséséről és arról is beszélt, miért jött jókor a Kecskemét elleni 5-3 csapatának. Interjú a vasárnapi rangadó előtt.
Paks
Böde, Gévay, Könyves
Böde Dániellel és Gévay Zsolttal már megegyeztek a paksiak a közös folytatásról, azonban Könyves Norbert jövője kérdéses, mert a csatár még nem döntött a hosszabbításról. (Nemzeti Sport)
Schäfer András
Az német élvonalbeli Union Berlin meghosszabbította Schäfer András szerződését.
Ubochioma Meshack
Ubochioma Meshack a következő szezont is ZTE színekben tölti, az NB I-es klub lehívta a 22 éves nigériai támadó szerződésében lévő opciót.