Fotó: twitter.com/DFB_Team

Flick kirúgása után egyből nagy riválist vertek a németek - videó

Németország közel fél év és öt nyeretlen találkozót követően győzött ismét. Az angolok 3-1-el intézték el a skótokat.
Budai László 2023. szeptember 13., szerda 8:11
Szerző: Budai László 2023. szeptember 13., szerda 8:11

A német labdarúgó-válogatott öt nyeretlen mérkőzés után győzött, miután a kedd esti barátságos mérkőzésen 2-1-es sikert aratott a világbajnoki ezüstérmes franciák felett.

A dortmundi találkozón Thomas Müller már a negyedik percben előnyhöz juttatta a házigazdákat, Leroy Sané a 87. percben volt eredményes, majd Antoine Griezmann a 89. percben büntetőből szépített. A jövő évi Európa-bajnokságon házigazda Németország csapata legutóbb márciusban nyert, akkor Perut győzte le edzőmeccsen. Azóta négy vereség és egy döntetlen volt a mérlege.

Hans-Dieter Flick szövetségi kapitány vasárnapi menesztése miatt a franciák ellen Rudi Völler csapatigazgató, Hannes Wolf, az U20-as válogatott szövetségi edzője, valamint az ő segítője, Sandro Wagner irányította a németeket.

Az angolok Glasgow-ban 3-1-re verték a skótokat, akik 1999-ben győztek legutóbb a legősibb riválisuk ellen.
(MTI)

Felkészülési mérkőzések

Németország-Franciaország 2-1 (Müller 4., Sané 87., ill. Griezmann 89. - 11-esből)

Skócia-Anglia 1-3 (Maguire 67. - öngól, ill. Foden 32., Bellingham 35., Kane 81.)

Bonucci a bíróságon megy neki a Juventusnak, először lehet külföldi kapitánya Németországnak - külföldi körkép
A legfontosabb és legérdekesebb keddi hírek a külföldi foci világából és a nemzetközi átigazolási piacról.
Samy Mmaee
Szinte biztos, hogy ez az utolsó szezonja a Ferencvárosnál Samy Mmaee-nak, akiért nem csak Európából érdeklődnek.
Skribek Alen
Úgy tudjuk, a Pakson játszó Skribek Alen is egy opció lehet a támadószekcióba a lila-fehéreknél.