Felkészülés: Uzuni kis híján hős lett a spanyolok ellen, Eriksen gólt szerzett a dán válogatottban - eredmények, videók

Uzuni szerencsés góljára hamar válaszoltak a spanyolok, így Albánia nem tudott bravúrt elérni. Eriksen 287 nappal a nyári Eb-n történt szívrohama után gólt szerzett Hollandia ellen.
Póczik Dávid 2022. március 26., szombat 22:41
Szerző: Póczik Dávid 2022. március 26., szombat 22:41

A magyar válogatottal egy Nemzetek Ligája csoportban szereplő Anglia hazai pályán, hátrányból fordítva 2-1-re legyőzte Svájcot, míg a - szintén "A"-ligás - német válogatott két Chelsea-s sztárja, Kai Havertz és Timo Werner találatával 2-0-s győzelmet aratott Izrael ellen.

Pár percig úgy tűnt, hogy Albánia meglepetést okoz, miután az ex-ferencvárosi Myrto Uzuni szerencsés góljával egalizáltak a spanyol válogatott ellen, ám a lipcsei Dani Olmo az utolsó percben betalált, így a spanyolok nyertek a végén. Uzuninak egyébként ez volt a negyedik gólja az albán válogatottban, valamint ő lett Albánia történetének harmadik gólszerzője Spanyolország ellen és az első idegenbeli gólszerző.

Uzuni gólja 7:35-től látható:

A nyári Európa-bajnokságon történtek óta először játszott a dán válogatottban Christian Eriksen, aki két perccel azután, hogy a félidőben pályára küldték gólt szerzett Hollandia ellen. A mérkőzés végül 4-2-s holland győzelemmel ért véget.

VÁLOGATOTT FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK

Írország-Belgium 2-2 (Ogbene, 35., Browne, 85., ill. Batshuayi, 12., Vanaken, 58.)

Anglia-Svájc 2-1 (Shaw, 46., Kane, 78. - tizenegyesből, ill. Embolo, 22.)

Spanyolország-Albánia 2-1 (Torres, 75., Olmo, 90., ill. Uzuni, 85.)

Hollandia-Dánia 4-2 (Berqwijn, 16., 71., Ake, 29., Depay, 38. - tizenegyesből, ill. Vestergaard, 20., Eriksen, 47.)

Németország-Izrael 2-0 (Havertz, 36., Werner, 46.)