Fotó: Mirror

Fél Anglia forrong: Ennél tisztább kezezés aligha létezik, mégis megadta a VAR a gólt - videó

Újabb fejezet a nehezen követhető kézszabály problémakörében.
Nyikes Zoltán 2025. január 4., szombat 14:01
Fotó: Mirror
Újabb fejezet a nehezen követhető kézszabály problémakörében.
Szerző: Nyikes Zoltán 2025. január 4., szombat 14:01
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Szombat kora délután a Tottenham-Newcastle találkozóval vette kezdetét a Premier League 20. fordulója és mindössze hat percet kellett várni egy igencsak hatalmas vitát hozó ítéletre. Ekkor a hazai csapat térfelének közepén egy nehezen elért labdát Lucas Bergvall próbált továbbítani, ám a játékszer elakadt Joelinton kezében. A Newcastle így létszámfölényes helyzetet tudott kialakítani és Bruno Guimaraes passzából Anthony Gordon egyenlített is.

Nem meglepő módon a Tottenham játékosai és szakmai stábja is nagy reklamálásban törtek ki, a kezezés ugyanis egyértelműen megállapítható volt, ám sem Andrew Madley játékvezető, sem a VAR-szobában ülő bírók nem látták úgy, hogy ez szabálytalan lett volna.

Az indoklás vélhetően az lehetett, hogy nagyon közelről érkezett a labda Joelinton kezére, még elkapni sem tudta onnan, ám a reakciókat látva ez a magyarázat is nehezen emészthető a Tottenham-drukkerek számára.

Olvastad már?
Hatalmas az aggodalom: Elmaradhat Szoboszlaiék Manchester United elleni rangadója - a részletek
Akárcsak az Everton ellen, ezúttal is az időjárás szólhat közbe.
Elolvasom
Átigazolások
Kecskemét
Szerződés bontás
Papp Milánnal közös megegyezéssel szerződést bontott a Kecskemét. A 24 éves játékos összesen 2 mérkőzésen játszott Kecskeméten.
DVTK
Két rutinos játékos távozhat
A DVTK-ból Holdampf Gergő és Tamás Márk is távozhat. Előbbit az NB II egyik újonc feljutója, a Gyirmót csábítja, míg Tamás távozni szeretne a klubtól. (BOON)
Fradi
Átalakulás
Kisebb kerettel, csökkentett bérköltségekkel kell dolgoznia az idei évben a labdarúgócsapatnak, amelynél nem tudnak pénzért játékost igazolni - árulta el Kubatov Gábor FTC-elnök. (Blikk)
Tovább az összes átigazoláshoz