FA-kupa: Percek alatt kivégezte magát az MU riválisa, érik a manchesteri házidöntő - videó

A Manchester United nyerte a labdarúgó FA Kupa negyeddöntőjének az egyetlen olyan párharcát, melyben két élvonalbeli csapat küzdött meg egymással.
Csakfoci.hu 2023. március 19., vasárnap 20:40
Szerző: Csakfoci.hu 2023. március 19., vasárnap 20:40

Az MU vasárnap a Fulhamet látta vendégül, és a gól nélküli első félidő után hátrányba került.

A házigazda a 70. percben tudta feltörni a vendégek védelmét. Ekkor Jadon Sancho került helyzetbe, lövését azonban Willian, a Fulham szélsője a kezével blokkolta. A brazil játékost videózás után a bíró kiállította és büntetőt ítélt, majd még a 11-es előtt az őt meglökő Aleksandar Mitrovicot is leküldte a pályáról.

A büntetőt Bruno Fernandes értékesítette, majd a manchesteriek két perccel később kihasználták kettős emberelőnyüket, és Marcel Sabitzer góljával a vezetést is átvették, végül a 96. percben Fernandes állította be a 3-1-es végeredményt.

Az MU elődöntős ellenfele a Brighton lesz, mely kiütötte a negyedosztályú Grimsby Townt, míg a másik ágon a Manchester City és a másodosztályú Sheffield United játszik majd a fináléért április 22-23-án. (MTI)

FA-KUPA, NEGYEDDÖNTŐK, VASÁRNAP:

Manchester United – Fulham 3-1 (B. Fernandes 75., 96. – az elsőt 11-esből, Sabitzer 77. ill. Mitrovic 50.) – piros lap: Willian 70., Mitrovic 74. (mindkettő Fulham)

Brighton – Grimsby Town (IV.) 5-0

Sheffield United (II.) – Blackburn Rovers (II.) 3-2

Topligák: Robog a bajnoki cím felé az Arsenal és a Napoli is - eredmények, videók
Az angol listavezető Arsenal otthon, a Serie A-t uraló Napoli pedig idegenben aratott fölényes sikert vasárnap. Ez történt délután az európai topligákban.
Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)