Fotó: twitter.com/manutd

FA-kupa: A bombaformában lévő Rashford vezérletével ütötte ki az MU az Evertont - videók

Az angol válogatott támadó, Marcus Rashord gólpasszt adott, a vendégek öngóljában oroszlánrészt vállalt, a hosszabbításban pedig tizenegyesből is betalált. A 25 éves játékos a világbajnokság óta mind az öt tétmeccsén gólt szerzett az MU-ban.
Nyikes Zoltán 2023. január 6., péntek 23:02
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. január 6., péntek 23:02

Péntek este a Manchester United a bajnokságban bukdácsoló Evertont látta vendégül az angol FA-kupában a legjobb 32 közé jutásért.

A Vörös Ördögök már a 4. percben megszerezték a vezetést, Marcus Rashord élesen középre lőtt beadását becsúszva tessékelte az üres kapuba Antony. Tíz perccel később a De Gea lábai között átcsorgó labdánál szintén nem volt nehéz dolga két lépésről Coadynak, a liverpooliak védője aztán a fordulás után a saját kapujába is betalált Rashford beadása után.

A végeredményt a parádés formában játszó Rashford tizenegyesgólja döntötte el a 97. percben.

Angol FA-kupa, a legjobb 32 közé jutásért

Manchester United–Everton 3-1 (Antony 4., Coady 52. - öngól, Rashford 97. - 11-esből, ill. Coady 14.)