Shaun Botterill/Getty Images

Guardiola rémálomszezonja: Trófea nélkül maradt a City, bombameglepetés az FA-kupa-döntőben - videók

Először emelheti magasba az FA-kupa-trófeát a Crystal Palace. Marmoush tizenegyest hibázott a döntőben.
Nyikes Zoltán 2025. május 17., szombat 19:38
Shaun Botterill/Getty Images
Először emelheti magasba az FA-kupa-trófeát a Crystal Palace. Marmoush tizenegyest hibázott a döntőben.
Szerző: Nyikes Zoltán 2025. május 17., szombat 19:38

Története első diadalát aratta az angol labdarúgó FA-kupában a Crystal Palace, amely a Wembley Stadionban rendezett szombati döntőben 1-0-ra nyert a Manchester City ellen.

A 84 163 néző előtt megrendezett összecsapás egyetlen találatát Eberechi Eze szerezte, Dean Henderson, a londoniak kapusa pedig a 36. percben kivédte Omar Marmoush büntetőjét. A Crystal Palace ezt megelőzően kétszer volt ott az FA Kupa fináléjában, ám eddig nem járt sikerrel.

A Manchester City a 14. döntőjét vívta ebben a sorozatban, mérlege a vereséggel ötven százalékosra módosult - írja az MTI.

Angol FA-kupa, döntő

Crystal Palace–Manchester City 1-0 (Eze 16.)

A győztes gól

Marmoush kihagyott 11-ese

Olvastad már?
Újra itt az ATS Focivilág és a Csakfoci közös díja: Szavazz április legjobb NB II-es fiataljára!
Az ATS Focivilág és a Csakfoci közös szavazásán ezúttal április legjobb fiatal játékosát keressük az NB II-ből.
Elolvasom
Átigazolások
MTK
Kölcsönadás
Az MTK Budapest és a HR-Rent Kozármisleny közötti együttműködés keretében az NB III-as együttes támadója, Ebot Martin a héten csatlakozik a mislenyiek keretéhez.
Légiósok
Szabics Imre
A német Augsburgtól távozó és az egyiptomi Al Ahly SC-hez szerződő Szabics Imre maga kérte, hogy bontsák fel a szerződését a Bundesliga-klubnál. (Augsburger Allgemeine)
Ózd-Sajóvölgye
Elek Ákos nem marad edző
Az Ózd-Sajóvölgye NB III-as csapatát csak a téli szünetig vette át Elek Ákos, aki továbbra is sportigazgatóként képzeli el jövőjét, edzői babérokra nem törne. (BOON)
Tovább az összes átigazoláshoz