Fotó: twitter.com/433

Európai Szuperkupa-döntő: Visszajött a meccsbe, majd büntetőkkel legyőzte a Sevillát a ManCity - videó

Az 1-1-es rendes játékidő után a Manchester City végül büntetőkkel nyerte meg a Szuperkupát.
Csakfoci.hu 2023. augusztus 16., szerda 23:11
Szerző: Csakfoci.hu 2023. augusztus 16., szerda 23:11

Az Európai Szuperkupa-döntő 2023-as kiírásában a Bajnokok Ligája címvédője, a Manchester City a regnáló EL-győztes Sevilla csapatával mérkőzött meg Pireuszban.

A 8. percben Aké nyitotta meg a Szuperkupa-döntő helyzeteinek sorát, a City védője egy oldalról érkezett ívelés után fejelt 6-7 méterről, azonban Bono nagy bravúrral védte a bólintást. Szűk tíz perccel később ismét a sevillai hálóőr volt akcióban, ezúttal Grealish tekerését tolta szögletre.

A Sevilla szinte néhány passzból a City kapuja előtt találta magát, és megszerezte a vezetést a 25. percben. Acuna adta középre a labdát balról, En Nesyri pedig két védő között 9 méterről a jobb alsóba fejelt. Később Torres centerezése után Lamela lőtt a kapu fölé. A félidőben a spanyolok 1-0-ra vezettek, Guardiola csapatát látszólag megzavarta a bekapott gól, a játékrész második felében kevesebb City-helyzetet láthattunk.

A fordulást követően a gólszerző En Nesyri került helyzetbe: Ocampos rohant el a bal oldalon, majd bepasszolta középre a labdát, az érkező társ ballal lőtt, ám Ederson lábbal hárított. A 63. percben egyenlített a Manchester City: Rodri ívelt mesterien Palmerhez, aki az ötösön belülről a jobb sarokba fejelt. Rögtön a középkezdés után érkezhetett volna a Sevilla válasza, azonban Ederson ezúttal is védte En Nesyri ziccerét.

A 69. percben Palmer egy ragyogó csel után lőtt kapura, Bono szögletre ütötte a jobb felsőbe tartó tekerést. Walker beadása Badén megpattanva kereste a középen érkező Haalandot, Bono épphogy bele tudott kapni a labdába, így elhalt az akció. A 90. percben még Aké érkezett Foden szabadrúgása után, a holland hátvéd 5 méterről fejelhetett, Bono a léc alól tolta ki a labdát, így a rendes játékidő döntetlennel ért véget.

A büntetőpárbaj során a City-nél Haaland, Álvarez, Kovacic, Grealish és Walker, míg a Sevillánál Ocampos, Rafa Mir, Rakitic és Montiel sem hibázott, azonban a spanyoloknál az utolsóként rúgó Gudelj a kapufát találta telibe, így a Manchester City lett a Szuperkupa-győztes.

Európai Szuperkupa-döntő

Manchester City-Sevilla 1-1 (Palmer 63., ill. En Nesyri 25.) - büntetőkkel 5-4

ManCity: Ederson – Walker, Akanji, Gvardiol, Aké – Rodrigo, Kovacic – Palmer (Álvarez 85.), Foden, Grealish – Haaland

Sevilla:  Bono – Navas (Montiel 83.), Badé, Gudelj, Acuna - Jordán, Rakitic, Torres (Juanlu 74.) – Ocampos, En Nesyri (Rafa Mir 92.), Lamela (Suso 92.)

Ubochioma Meshack
Ubochioma Meshack a következő szezont is ZTE színekben tölti, az NB I-es klub lehívta a 22 éves nigériai támadó szerződésében lévő opciót.