EL, EKL: Kikapott Skóciában, így nem jutott EL-döntőbe a Lipcse, Mourinho újabb európai kupát nyerhet - eredmények, videók

A skót Rangers csapata jutott az Európa Liga döntőjébe, miután hazai pályán 3-1-re legyőzte az RB Leipzig együttesét. Tammy Abraham gólja döntött, a Roma jutott az EKL fináléjába.
Póczik Dávid 2022. május 5., csütörtök 22:57
Szerző: Póczik Dávid 2022. május 5., csütörtök 22:57

Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal a kezdőben lépett pályára Glasgowban az RB Leipzig együttese, amely az első félidőben már 2-0-s hátrányba került a felfokozott érzelmi állapotban játszó Rangers ellen. Szoboszlai Dominik a 61. percben lépett pályára, ezt követően Nkunku révén visszajött a meccsbe a Lipcse és a 81. percig hosszabbításra állt a párharc. Ekkor Lundstram talált Gulácsi kapujába, így a Rangers jutott a sorozat döntőjébe.

Már a 17. percben emberhátrányba került Németországban a West Ham, miután Cresswellt piros lappal leküldte a pályáról a játékvezető. A Frankfurt végül Borre góljával nyert, vagyis 1-0-s győzelemmel és 3-1-s összesítéssel jutott az EL-döntőjébe.

Európa Liga, elődöntő, visszavágók

Rangers-RB Leipzig 3-1 (Tavernier 19., Kamara 24., Lundstram 81. ill. Nkunku 71.), továbbjutott a Rangers, 3-2-s összesítéssel

Frankfurt-West Ham 1-0 (Borre 26.), továbbjutott a Frankfurt, 3-1-s összesítéssel

Tammy Abraham góljával 1-0-ra győzött otthon a Roma, így José Mourinho a Bajnokok Ligája és az Európa Liga után újabb európai kupát hódíthat el aktuális csapatával.

Nem született gól a Marseille-Feyenoord találkozón, így az előző mérkőzés végeredményének köszönhetően a Feyenoord jutott a döntőbe.

Európa Konferencia Liga, elődöntő, visszavágók

AS Roma-Leicester 1-0 (Abraham 11.), továbbjutott a Roma, 2-1-s összesítéssel

Olympique Marseille-Feyenoord 0-0, továbbjutott a Feyenoord, 3-2-s összesítéssel