Fotó: nos.nl

EL/EKL: Kerkez győztes gólpasszt adott, a Qarabag kiütötte az Olimpiakoszt – eredmények, videók

A magyar válogatott szélső, Kerkez Milos beadása után szerezte meg a győzelmet az AZ az EKL-ben. Szalai Ádám csapata kikapott Holman Dávid együttesétől - egyik magyar játékos sem volt a keret tagja. Szalai Attiláék könnyedén nyertek az EL-ben.
Nyikes Zoltán 2022. október 6., csütörtök 23:19
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. október 6., csütörtök 23:19

A magyar válogatott Szalai Attilával felálló Fenerbahce 2-0-ra legyőzte a Gyurcsó Ádámot is foglalkoztató vendég AEK Larnaca együttesét a labdarúgó Európa Liga csoportkörének harmadik, csütörtöki fordulójában. Szalai a védelem tengelyében kapott lehetőséget és végigjátszotta az összecsapást, míg a ciprusi csapat keretében ezúttal nem szerepelt Gyurcsó.

A sérüléséből lábadozó - szintén válogatott - Sallai Rolandot továbbra is nélkülöző Freiburg 2-0-ra verte otthon a Nantes alakulatát, így megőrizte hibátlan mérlegét, s 9 pontjával vezeti a G csoportot. Nem hibázott az angol listavezető Arsenal, amely 3-0-ra győzte le a vendég Bodö/Glimtet, kikapott viszont a Konferencia Ligában címvédő AS Roma, melyet saját közönsége előtt vert meg 2-1-re a spanyol Betis a hajrában szerzett góllal. (MTI)

Európa Liga, csoportkör, 3. forduló:

A csoport:

Arsenal (angol)-Bodö/Glimt (norvég) 3-0 (Nketiah 23., Holding 28., Vieira 85.)

Így nyert az Arsenal

B csoport:

Rennes (francia)-Dinamo Kijev (ukrán) 2-1 (Terrier 23., Doue 89., ill. Tsygankov 33.)
Fenerbahce (török)-AEK Larnaca (ciprusi) 2-0 (Batshuayi 26., Mamas 80. - öngól)

Ezzel alakult ki a végeredmény Szalai Attiláék meccsén

C csoport:

AS Roma (olasz)-Real Betis (spanyol) 1-2 (Dybala 34. - 11-esből, ill. G. Rodriguez 40., L. Henrique 88.)

A Betis bravúrja

D csoport:

Braga (portugál) - Union Saint-Gilloise (belga) 1-2 (Ruiz 49., ill. Nilsson 86., Sykes 94.)

F csoport:

Midtjylland (dán)-Feyenoord (holland) 2-2 (Isaksen 54., Juninho 85., ill. Szymanski 23., Kokcu 45. - 11-esből)

G csoport:

Olimpiakosz (görög)-Qarabag (azeri) 0-3 (Owusu 68., Vesovic 82., Sheydayev 86.)

A BL-selejtezőben a Fradit kiejtő Qarabag így nyert

Freiburg (német)-Nantes (francia) 2-0 (Kyereh 48., Grifo 72.)

A Freiburg győzelme

A Kerkez Milossal felálló AZ Alkmaar csütörtökön 3-2-re legyőzte a vendég Apollont a labdarúgó Konferencia Liga csoportkörének harmadik fordulójában, így százszázalékos mérleggel vezeti a B csoportot. A 18 éves magyar válogatott balhátvéd végigjátszotta a hollandiai találkozót, melynek hajrájában ő adta a gólpasszt Jesper Karlsson győzelmet jelentő találatánál.

A sérült Holman Dávidot nélkülöző Slovan Bratislava bravúros, 2-0-s győzelmet aratott Szalai Ádám csapatának, a Baselnek a vendégeként, ezzel két pontra megközelítette a svájci csapatot, illetve a szintén hatpontos Pjunik Jerevánt a H csoportban. Szalai nem volt tagja a bázeli keretnek. (MTI)

Konferencia Liga, csoportkör, 3. forduló:

A csoport:

Hearts (skót)-Fiorentina (olasz) 0-3 (Mandragora 4., Kouame 42., Jovic 79.) Kiállítva: Neilson 48. - Hearts)

Így nyert a Fiorentina

RFS (lett)-Basaksehir (török) 0-0 Kiállítva: Simkovic 70. - RFS

C csoport:

Villarreal (spanyol)-Austria Wien (osztrák) 5-0 (Baena 18., Danjuma 43., Morales 76., 80., 88.)

D csoport:

1. FC Köln (német)-Partizan Beograd (szerb) 0-1 (Markovic 9.)

E csoport:

AZ Alkmaar (holland)-Apollon (ciprusi) 3-2 (Odgaard 16., De Wit 62. - 11-esből, Karlsson 85., ill. Joosten 19., Cabral 71.)

F csoport:

Gent (belga)-Djurgarden (svéd) 0-1 (Danielson 38.)

G csoport:

Slavia Praha (cseh)-CFR Cluj (román) 0-1 (Janga 45.)

A kolozsváriak győztes gólja

H csoport:

FC Basel (svájci)-Slovan Bratislava (szlovák) 0-2 (Pauschek 36., Cavric 45+1)

EL/EKL: Az MU megszenvedett Langékkal, Schäfer kiállítása ellenére is nyert az Union – eredmények, videók
A szünetben még vezettek Lang Ádámék a Manchester United ellen, a második félidőben viszont összekapták magukat az angolok. Örmény és koszovói csapat is nyert az EKL-ben, a románok nagy verést kaptak Dániában.