Bemutatták a budapesti Európa Liga-döntő arculatát - fotó

A 2020-as UEFA Szuperkupa és a 2021-ben rendezett Európa-bajnokság után újabb rangos sporteseménynek ad otthont a magyar főváros. A májusi mérkőzés arculati elemein a magyar főváros jellegzetességei is felismerhetők.
Nyikes Zoltán 2022. szeptember 5., hétfő 18:47
A 2020-as UEFA Szuperkupa és a 2021-ben rendezett Európa-bajnokság után újabb rangos sporteseménynek ad otthont a magyar főváros. A májusi mérkőzés arculati elemein a magyar főváros jellegzetességei is felismerhetők.
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. szeptember 5., hétfő 18:47
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Az UEFA küldöttsége augusztus közepén már járt a fővárosban, a szervezet most pedig bemutatta a május 31-én rendezendő finálé arculatát.

A dizájn fő motívuma az ún. „energiahullám-koncepció”, amely a sorozat kiélezett és dinamikus természetét hivatott szimbolizálni. Az arculat – a magyar főváros leghíresebb látványosságaival kiegészülve – Budapest szimbolikus helyszíneit eleveníti fel.

A megjelenés középpontjában az UEFA Európa Liga kupa áll, míg a hátteret középen a Parlament biztosítja. Két oldalt a Széchenyi lánchíd legendás oroszlánjai, valamint a Budavári Palota és a Halászbástya foglalnak helyet.

A 2023-as UEFA Európa Liga fináléja a második olyan UEFA döntő lesz, amelynek a Puskás Aréna ad otthont. Korábban a 2020-as UEFA Szuperkupát is a létesítményben rendezték, valamint a 2020-as Európa-bajnokságon négy mérkőzésre is itt került sor - írja az mlsz.hu.

Olvastad már?
Fradi: A nagy Újpest-verés egyik hőse is kimaradt az EL-keretből - itt a névsor
Az Újpest elleni kiütéses vereség alkalmával gólt és gólpasszt jegyző Carlos Auzqui is kimaradt a Ferencváros EL-keretéből.
Elolvasom
Átigazolások
FTC
Aleksandar Cirkovic
Sajtóhírek szerint lengyel kérő jelentkezett be a Ferencváros szélsőjéért - Aleksandar Cirkovic így végleg távozhat a klubtól.
Szpari
Sankovic távozhat?
Bojan Sankovic nem utazott el a Szpari edzőtáborába, és a klub a sérültek között sem jelezte a játékost.
Ajka
Távozó kapus
Lejáró szerződését követően közös megegyezéssel távozott Ajkáról Horváth Dániel, aki 2018 februárjában érkezett a klubhoz, azóta 189 mérkőzésen védett ajkai színekben.
Tovább az összes átigazoláshoz