Fotó: FIFA/Getty Images

Eldőlt, ki lesz a francia válogatott szövetségi kapitánya - hivatalos

Továbbra is Didier Deschamps irányíthatja a francia nemzeti csapatot, miután 2026 nyaráig szóló szerződést hosszabbított.
Budai László 2023. január 7., szombat 12:16
Fotó: FIFA/Getty Images
Továbbra is Didier Deschamps irányíthatja a francia nemzeti csapatot, miután 2026 nyaráig szóló szerződést hosszabbított.
Szerző: Budai László 2023. január 7., szombat 12:16

A Francia Labdarúgó Szövetség hivatalosan is bejelentette, hogy Didier Deschamps 2026 júniusáig meghosszabbította szerződését a francia válogatott élén.

A 2012. július 9-én kinevezett tréner kivételes mérleget mutathat fel: 139 mérkőzésen 89 győzelem, 28 döntetlen és 22 vereség, 279 lőtt és 119 kapott góllal.

Vezetése alatt a francia válogatott megnyerte a 2018-as világbajnokságot, a 2021-es Nemzetek Ligáját, bejutott a 2016-os Eb döntőjébe és a 2022-es vb fináléjába is. Jelenleg a harmadik helyen áll a FIFA-ranglistán, ahol az elmúlt öt évben mindig az első négyben volt.

Guy Stephan asszisztensedző, Franck Raviot kapusedző és Cyril Moine erőnléti edző is a francia csapattal folytatja munkáját.

Neked ajánljuk
Átigazolások
Zalaegerszeg
Megtartanák Szendreit
Szendrei Norbert menedzsere szerint a Paks és a Szpari is érdeklődik a játékos iránt, ám a ZTE meghosszabbítaná jövő nyáron lejáró szerződését. (M4 Sport)
Kazincbarcika
Dombó érkezett
Hivatalos honlapján jelentette be az NB I-es újonc Kazincbarcika, hogy szerződtette az egy éve csapat nélküli rutinos kapust, Dombó Dávidot.
Légiósok
Szappanos Péter
Szappanos Péter ügynöke, Schultz Levente szerint a magyar válogatott kapus hamarosan szerződést bont az al-Fateh-nél.
Tovább az összes átigazoláshoz