Eldőlt: Ez lesz az első magyarországi meccs, ahol alkalmazzák a VAR-t

A szeptember 24-i, Bayern München Sevilla Szuperkupa-döntőn használni fogják a VAR-rendszert a Puskás Arénában.
Csakfoci Admin 2020. szeptember 15., kedd 13:12
A szeptember 24-i, Bayern München Sevilla Szuperkupa-döntőn használni fogják a VAR-rendszert a Puskás Arénában.
Szerző: Csakfoci Admin 2020. szeptember 15., kedd 13:12

9 nap múlva, azaz szeptember 24-én rendezik az európai szuperkupa-döntőt, amelyen a Bayern München és a Sevilla csap össze. A mérkőzést az angol Anthony Taylor vezeti, asszisztensei és a VAR-csapat tagjai szintén Angliából érkeznek a mérkőzésre.

A 41 éves bíró az angol élvonalban a rutinosabb játékvezetők közé tartozik. Az előző idényben 7 BL- és 2 EL-meccsen működött közre. Pályafutása során 2015-ben angol Szuperkupa-döntőn fújta a sípot, és két FA-kupa-finálét is vezetett.

a Szuperkupa-döntőn lesz VAR, melyet az UEFA biztosít és üzemeltet.

Az már korábban eldőlt, hogy a Puskás Aréna teljes kapacitásának mintegy 30 százaléka lesz kihasználva, a két résztvevő klub szurkolói 3000-3000 jegyet kapnak, összesen pedig húszezer néző tekintheti meg a helyszínen a mérkőzést. A német és a spanyol drukkerek Magyarországra érkezésekor minden jegytulajdonost kötelező orvosi vizsgálatnak vetnek alá, ezen kívül egy angol vagy magyar nyelvű, 72 óránál nem régebbi negatív koronavírus-tesztre is szükségük lesz az érintetteknek.

A helyszínre kilátogató nézőknek maszkot kell viselniük, fertőtleníteniük kell a kezüket, tartaniuk kell egymástól a megfelelő távolságot és mindenkinek ellenőrzik a testhőmérsékletét. Korábbi hírek szerint az UEFA úgy akarja minimalizálni a fertőzésveszélyt, hogy egy mesterséges intelligenciát használó berlini cég rendszerét használhatja a stadion nyolc bejáratánál. A tervek szerint a bejáratoknál lévő konténerekben a mesterséges intelligenciával működő rendszer fogja mérni a szurkolók lázát, vizsgálja a szájmaszkokat, valamint a stadion belüli távolságtartást is ellenőrzi majd.

Olvastad már?
Szuperkupa: Mesterséges intelligencia léptetheti be a szurkolókat a Puskás Arénába - videó
A Puskás Aréna nyolc bejáratánál felállított konténerben vizsgálhatják többek között a szurkolók testhőmérsékletét.
Elolvasom
Neked ajánljuk
Átigazolások
Nyíregyháza
A DVSC korábbi gólvágója jött
A korábban másfél évig a DVSC-nél szerepelt Dorian Babunski is a Nyíregyháza Spartacus játékosa lett, kétéves szerződést írt alá - jelentette be péntek reggel az NB I-es klub hivatalos oldala.
Ajka
Szélső is csatlakozott
A korábbi utánpótlás-válogatott Cipf Dominikkal sikerült megegyezniük, a szélső Tiszakécskéről érkezett. A 24 éves játékos korábban a Siófok, a Honvéd, a Vasas és a Kozármisleny együtteseinél is játszott.
Kazincbarcika
Kölcsönjátékos a Vasastól
Bánfalvi Gergő személyében egy fiatal utánpótlás-válogatott kapust vett kölcsön a Vasastól a Kazincbarcika. A 19 éves kapus az előző idényben egy NB II-es meccsen játszott. (kbsc.hu)
Tovább az összes átigazoláshoz