Fotó: MTI/Kovács Tamás

EL-nyolcaddöntő: Kétgólos hátrányba került és egy újabb kulcsembert is elveszített a kapufáig jutó Fradi Leverkusenben - videók

A találkozó elején és végén is kapott egy gólt a Fradi, amely azonban válaszolni nem tudott, így kétgólos hátrányból várja a visszavágót.
Nyikes Zoltán 2023. március 9., csütörtök 20:35
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. március 9., csütörtök 20:35

Csütörtök este elérkezett a kupatavasz a Ferencváros számára, a magyar bajnok a Bayer Leverkusen otthonában lépett pályára az Európa Liga-nyolcaddöntő első mérkőzésén. Sztanyiszlav Csercseszov vezetőedző négy helyen változtatott a Mezőkövesd elleni előző bajnokihoz képest: Wingo, Kovacevic, Sigér és Mercier helyett Botka, Knoester, Vécsei és Zachariassen került be a csapatba.

1. félidő

Remek hangulatban kezdődött a találkozó, a nagyjából kétezer Ferencváros-szurkoló egyértelműen hangosabb volt a német nézőknél, és ez az egész kilencven percre igaz volt. Még a 9. perc sem szegte a zöld-fehér drukkerek kedvét, pedig már ekkor vezetést szerzett a Leverkusen: Wirtz passza után Demirbay kapta meg a labdát a 16-os előterében, majd kapura fordult és 16 méterről nagy erővel a jobb felső sarokba lőtt, 1-0.

Jobban rajtolt a hazai együttes, de bő negyedóra után a Fradi is felért az ellenfél kapuja elé, először Vécsei próbálkozott lövéssel 18 méterről, de sokkal fölé lőtt. A 26. percben aztán már egy ziccert is feljegyezhettünk a magyar csapat neve mellé, ekkor Marquinhos a jobboldalról cselezett befelé, majd Vécseihez passzolt, aki 18 méterre a kaputól nagyszerű mozdulattal, külsővel tálalt Zachariassen elé, aki nagy ziccerben átemelte a kifutó kapust, de balszerencséjére a felső lécen csattant a játékszer.

A 28. percben Botka is kísérletezett, lövése viszont elkerülte a jobb alsót. A játékrész hátralévő részében újra kisebb mezőnyfölénybe került a Bayer, Dibusznak viszont csak elvétve kellett játékba avatkoznia, így maradt az egygólos hazai előny a szünetre.

2. félidő

Marquinhos és Ryan Mmmaee szép összjátéka után utóbbi lőhetett jó helyzetből, de 15 méterről nem találta el jól a labdát, így nem alakult ki veszély a szünet után nem sokkal. Az 57. percben egy Fradi-hibát kihasználva jutott lehetőséghez a Bayer, Esiti veszített labdát 30 méterre a kaputól, le is csapott rá Wirtz, majd kitette a balján érkező Diabynak, ő azonban kissé kisodródva a bal alsó mellé lőtt.

Sokáig azonban ez volt az egyetlen valamire való próbálkozása a Bayernek, amely közel sem játszott olyan aktívan a második félidőben. A Ferencváros igyekezett ezt kihasználni, a támadóharmadba rendre fel is ért a magyar csapat, de ott már nem igazán tudta átjátszani a hazaiak védelmét.

A 75. percben Botka Endre kakaskodásért sárga lapot kapott, ez pedig azt jelenti, hogy kihagyja a jövő heti visszavágót.

A hajrában aztán sajnos egy pontrúgás után, a semmiből kétgólosra növelte előnyét a Leverkusen: Hlozek 26 méteres szabadrúgása a jobboldali kapufát találta el, a kipattanó azonban éppen Tapsoba elé került, aki 12 méterről, előre vetődve a kapu közepébe fejelt, 2-0.

A 92. percben szépíthetett volna a Fradi, előbb Gojak az alapvonalról, élesen adott középre, de mindenki lemaradt, majd Wingo passza után Zachariassen lőhetett 9 méterről, de épp oda, ahol a kapus állt.

Újabb gól nem született, így kétgólos hátrányból várja a Fradi a jövő heti visszavágót, ahol Botka Endre eltiltás miatt nem léphet pályára.