Fotó: uefa.com

EL/EKL: Sallaiéknak és Szalaiéknak sem jött össze a bravúr, a Sahtar csúnya pofonba szaladt bele - eredmények, videók

A Szalai Attilát foglalkoztató Fenerbahce nem tudott fordítani a Sevilla ellen, valamint a Sallai Rolandot foglalkoztató Freiburg is búcsúzott az Európa Ligától.
Nyikes Zoltán 2023. március 16., csütörtök 20:56
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. március 16., csütörtök 20:56

A Fenerbahce, Szalai Attila együttese hazai pályán 1-0-ra legyőzte a Sevillát a labdarúgó Európa Liga nyolcaddöntős párharcának csütörtöki visszavágóján, de nem jutott tovább, ahogyan Sallai Roland csapata, a Freiburg sem, amely otthon kapott ki 2-0-ra a Juventustól.

Az isztambuli együttes Szalaival a kezdő tizenegyben az első félidő végén egyet ledolgozott a Spanyolországban összeszedett kétgólos hátrányából, azután viszont hiába támadta végig a mérkőzést, a Sevilla kihúzta újabb kapott gól nélkül, így bejutott a legjobb nyolc közé.

Freiburgban a német csapat múlt heti 1-0-s veresége után gyakorlatilag a szünet előtt eldőlt a lényegi kérdés, akkor ugyanis emberhátrányba került a házigazda, ráadásul a Juventus tizenegyesből megszerezte a vezetést. Sallai a 62. percben csereként lépett pályára, de nem tudott segíteni társainak a létszámfölényben lévő riválissal szemben, amely az Európa-bajnok Federico Chiesa 95. percben szerzett góljával lezárta és megnyerte az összecsapást.

Szintén továbbjutott a Manchester United és a Feyenoord is: előbbi Marcus Rashford góljával 1-0-ra verte idegenben a Betist, míg utóbbi valódi gólgálát rendezve 7-1-re diadalmaskodott a vendég Sahtar Donyeck felett, és 8-2-es összesítéssel jutott a következő körbe. A negyed- és elődöntők párosítását pénteken sorsolják.

A döntőre a Puskás Arénában kerül majd sor május 31-én. (MTI)

Európa Liga, nyolcaddöntő, visszavágók

Fenerbahce (török)-Sevilla (spanyol) 1-0 (E. Valencia 41. - 11-esből)
Továbbjutott: Sevilla - összesítésben 2-1-gyel

Freiburg (német)-Juventus (olasz) 0-2 (Vlahovic 45.  - 11-esből, Chiesa 95.)
Kiállítva: Gulde 44. - Freiburg
Továbbjutott: Juventus - összesítésben 3-0-val

Real Betis (spanyol)-Manchester United (angol) 0-1 (Rashford 56.)
Továbbjutott: Manchester United - összesítésben 5-1-gyel

Feyenoord (holland)-Sahtar Donyeck (ukrán) 7-1 (S. Gimenez 9., Kokcu 24., 38., Idrissi 49., 60., Jahanbakhsh 64., Danilo 67., ill. Kelsy 87.)
Továbbjutott: Feyenoord - összesítésben 8-2-vel

A Lech Poznan és a Fiorentina kettős győzelemmel jutott a legjobb nyolc közé a labdarúgó Konferencia Ligában. A nyolcaddöntő csütörtöki visszavágóján a lengyel gárda a svéd Djurgarden, a firenzei csapat pedig a török Sivasspor vendégeként diadalmaskodott.

Konferencia Liga, nyolcaddöntő, visszavágók

Sivasspor (török)-Fiorentina (olasz) 1-4 (Yesilyurt 35., ill. Cabral 44., Milenkovic 62., Goutas 78. - öngól, Castrovilli 89.)
Kiállítva: Arslan 81. - Sivasspor
Továbbjutott: Fiorentina - összesítésben 5-1-gyel

Djurgarden (svéd)-Lech Poznan (lengyel) 0-3 (Marchwinski 77., Kvekveskiri 91., Skoras 92.)
Kiállítva: Danielson 44. - Djurgarden
Továbbjutott: Lech Poznan - összesítésben 5-0-val

Slovan Bratislava (szlovák)-Basel (svájci) 2-2 (Abubakari 11., Kucka 17., ill. Calafiori 53., Amdouni 93.) - 11-esekkel 1-4
Továbbjutott: FC Basel - összesítésben 4-4, 11-esekkel 1-4