Fotó: twitter.com/juventusfcen

EL/EKL: Sallaiékat a Juventus, Szalaiékat a Sevilla nullázta le, a liverpooli szégyen után négy gólt lőtt az MU - eredmények, videók

Erik ten Hag ugyanazt a kezdőcsapatot küldte pályára az EL-ben, amelyiket a Liverpool elleni hétgólos vereségnél. Sallai Roland 59 percet kapott a Freiburgban, Szalai Attila végig játszotta a Sevilla elleni meccset.
Nyikes Zoltán 2023. március 9., csütörtök 23:04
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. március 9., csütörtök 23:04

A Sallai Rolanddal felálló Freiburg 1-0-s vereséget szenvedett a Juventus otthonában csütörtökön a labdarúgó Európa Liga nyolcaddöntőjének első mérkőzésén. A magyar válogatott támadó kezdőként kapott lehetőséget, az 59. percben lecserélték. A találkozó egyetlen gólját a torinóiak világbajnok argentin játékosa, Ángel Di María szerezte fejjel, ő az előző körben a Nantes ellen mesterhármast szerzett.

Szintén vereséget szenvedett a Szalai Attilával felálló Fenerbahce: a török együttes a hatszoros El-győztes spanyol Sevilla otthonában kapott ki 2-0-ra.

Európa Liga, nyolcaddöntő, első mérkőzések:

Sevilla (spanyol)-Fenerbahce (török) 2-0 (Jordan 56., Lamela 85.)
Juventus (olasz)-Freiburg (német) 1-0 (Di María 53.)

Manchester United (angol)-Real Betis (spanyol) 4-1 (Rashford 6., Antony 52., B. Fernandes 58., Weghorst 84., ill. A. Perez 32.)

Sahtar Donyeck (ukrán)-Feyenoord (holland), Varsó 1-1 (Rakitskyi 79., ill. Bullaude 88.)

A Fiorentina otthon 1-0-ra nyert a török Sivasspor ellen a labdarúgó Konferencia Liga nyolcaddöntőjének csütörtöki első felvonásán.

Szintén sikerült előnyt kiharcolnia a lengyel Lech Poznannak a svéd Djurgarden ellen, a Basel-Slovan és a Gent-Basaksehir összecsapásán viszont nem bírtak egymással a felek.

Konferencia-liga, nyolcaddöntő, első mérkőzések:

Fiorentina (olasz)-Sivasspor (török) 1-0 (Barak 69.) Kiállítva: Gradel 94. - Sivasspor

Lech Poznan (lengyel)-Djurgarden (svéd) 2-0 (Milic 39., Marchwinski 82.)
Basel (svájci)-Slovan Bratislava (szlovák) 2-2 (Amdouni 6., Zeqiri 40., ill. Medvedev 17., Abubakari 70.)
Gent (belga)-Basaksehir (török) 1-1 (Orban 35., ill. Okaka 16.)