Fotó: uefa.com

EL/EKL-negyeddöntők: Az Anfielden kaptak hatalmas pofont Szoboszlaiék, innen már csoda kell a Liverpool továbbjutásához - eredmények, videók

Háromgólos vereséget szenvedett hazai pályán a Liverpool, amelynél a szünetben állt be Szoboszlai Dominik - az Atalanta a harmadik találatát a magyar játékos labdaeladását követően lőtte. A Roma nyerte az olasz rangadót, a Bayer megint a hajrában húzta be a meccset.
Nyikes Zoltán 2024. április 11., csütörtök 22:57
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. április 11., csütörtök 22:57

A szünetben csereként beálló Szoboszlai Dominik csapata, a Liverpool 3-0-ra kikapott a vendég Atalantától a labdarúgó Európa liga negyeddöntőjének első mérkőzésén. Mindkét oldalon akadt egy-egy nagy helyzet - a hazaiak kapufáig is jutottak -, majd a 38. percben Gianluca Scamacca egy középre adott labdát a Liverpool kapujába lőtt, Caoimhin Kelleher kapus "benézte" a kísérletet. A magyar válogatott csapatkapitánya a második félidőre állt be, és a cseréktől élénkebb lett a Liverpool játéka. Csakhogy a 61. percben egy rossz lesre állítás végén a beívelt labdát az üresen hagyott Scamacca a jobb alsó sarokba helyezte.

A hazaiak lesgólt értek el, majd Szoboszlai rossz passzából lefordult az Atalanta, s ebből Mario Pasalic eldöntötte az összecsapást - és lehet, hogy a továbbjutást is. A hajrában mindent megtett a szépítésért az angol együttes, ám nem járt sikerrel, és ezzel megszakadt a 34 hazai mérkőzésen át tartó veretlenségi sorozata. A visszavágókat egy hét múlva rendezik.

Európa Liga, negyeddöntő, első mérkőzések

AC Milan (olasz)-AS Roma (olasz) 0-1 (Mancini 17.)

Liverpool (angol)-Atalanta (olasz) 0-3 (Scamacca 38., 60., Pasalic 83.)

Szoboszlai labdaeladásából is kapott gólt a Pool

A meccs hosszabb összefoglalója

Bayer Leverkusen (német)-West Ham United (angol) 2-0 (Hofmann 83., Boniface 91.)

Benfica (portugál)-Olympique Marseille (francia) 2-1 (Rafa Silva 16., Di María 52., ill. Aubameyang 67.)

A Premier League meglepetéscsapata, a Bajnokok Ligája-indulásért versenyben álló Aston Villa hazai pályán 2-1-re legyőzte a francia Lille-t csütörtökön a labdarúgó Európa Konferencia Liga negyeddöntőjének első mérkőzésén.

A párharcok visszavágóit egy hét múlva rendezik.

Európa Konferencia Liga, negyeddöntő, első mérkőzések

Club Brugge (belga)-PAOK (görög) 1-0 (Vetlesen 6.)
Aston Villa (angol)-Lille (francia) 2-1 (Watkins 13., McGinn 56., ill. Diakité 85.)

(MTI)

EKL-negyeddöntő: A Fradit kiejtő Olympiakosz már hárommal is vezetett a Fenerbahce ellen, a Fiorentina nem nyert Csehországban - eredmények, videók
Mutatjuk, mi történt az EKL-negyeddöntő két korábban kezdődött mérkőzésén.