Fotó: twitter.com/AZAlkmaar

EL/EKL: Hegyiék kiütötték Nikolics és Gyurcsó csapatát, Kerkezék kettős győzelemmel búcsúztatták a Laziót - eredmények, videók

A magyar válogatottba is behívott Hegyi Krisztián ezúttal is a West Ham United meccskeretében kapott helyet, az angolok végül négyet rúgtak az AEK Larnacának az EKL-ben. Az EL-ben simán kapott ki Schäfer András csapata, az Union Berlin.
Nyikes Zoltán 2023. március 16., csütörtök 23:12
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. március 16., csütörtök 23:12

A magyar válogatott Schäfer Andrást sérülés miatt nélkülöző Union Berlin 3-0-ra kikapott a belga Union Saint-Gilloise vendégeként a labdarúgó Európa Liga nyolcaddöntős párharcának csütörtöki visszavágóján, és kiesett. A berlini együttes a 80. perctől emberhátrányban futballozott egy kiállítás miatt, de a házigazdák akkor már 2-0-ra vezettek, majd a hosszabbításban állították be a végeredményt.

A Konferencia Ligában címvédő AS Roma gól nélküli döntetlent játszott a spanyol Real Sociedad vendégeként, s így a múlt heti, hazai 2-0-s sikernek köszönhetően továbbjutott.

A negyed- és elődöntők párosítását pénteken sorsolják. A döntőre a Puskás Arénában kerül majd sor május 31-én. (MTI)

Európa Liga, nyolcaddöntő, visszavágók

Union Saint-Gilloise (belga) - Union Berlin (német) 3-0 (Teuma 18., Lazare Amani 63., Lapoussin 94.) Kiállítva: Haberer 80. - Union Berlin
Továbbjutott: Union SG - összesítésben 6-3-mal

Ferencváros-Bayer Leverkusen (német) 0-2 (Diaby 3., Adli 81.)
Továbbjutott: Bayer Leverkusen - összesítésben 4-0-val

Real Sociedad (spanyol)-AS Roma (olasz) 0-0
Továbbjutott: AS Roma - összesítésben 2-0-val

Arsenal (angol)-Sporting Lisboa (portugál) 1-1 (Xhaka 19., ill. Pedro Goncalves 62.) - 11-esekkel 3-5
Kiállítva: Ugarte 118. - Sporting
Továbbjutott: Sporting - összesítésben 3-3, 11-esekkel 3-5

Ezúttal is a West Ham United meccskeretében kapott helyet a 20 éves magyar kapus, Hegyi Krisztián, akit kedden Marco Rossi is meghívott a magyar válogatottba. A londoni együttes végül simán, 4-0-ra verte Nikolics Nemanja és Gyurcsó Ádám együttesét, az AEK Larnacát, így összesítésben 6-0-val jutott tovább az EKL-negyeddöntőbe. Nikolics kezdőként 66 percet játszott és lesgólig jutott, míg a sérült Gyurcsó ezúttal sem volt a keretben.

Hatalmas bravúrt hajtott végre az AZ Alkmaar, amely az idegenbeli győzelem után ezúttal otthon is megverte az olasz Laziót, így kettős győzelemmel jutott a következő körbe. Kerkez Milos végig a pályán volt a hollandoknál, a magyar játékos a 2. percben sárgát kapott.

Konferencia Liga, nyolcaddöntő, visszavágók

West Ham United (angol)-AEK Larnaca (ciprusi) 4-0 (Scamacca 21., Bowen 47., 49., Mubama 65.)
Továbbjutott: WHU - összesítésben 6-0-val

AZ Alkmaar (holland)-SS Lazio (olasz) 2-1 (Karlsson 28., Pavlidis 62., ill. Felipe Anderson 21.)
Továbbjutott: AZ - összesítésben 4-2-vel

Nice (francia)-Sheriff Tiraspol (moldovai) 3-1 (Laborde 30., Moffi 53., Brahimi 79., ill. Tapsoba 54.)
Továbbjutott: Nice - összesítésben 4-1-gyel

Villarreal (spanyol)-RSC Anderlecht (belga) 0-1 (Slimani 73.)
Továbbjutott: Anderlecht - összesítésben 2-1-gyel