Fotó: twitter.com/ManUtd

Eksztázis az Old Traffordon: Négy perc alatt fordított és nyert a United a City ellen - véleményes gól is született

A Manchester United házigazdaként 2-1-re legyőzte a címvédő és városi rivális Cityt az angol labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának szombati játéknapján.
Nyikes Zoltán 2023. január 14., szombat 15:37
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. január 14., szombat 15:37

A City hétközben a Ligakupa negyeddöntőjében a bajnokságban sereghajtó Southampton otthonában kapott ki 2-0-ra, ezúttal viszont egy óra elteltével Jack Grealish - három perccel pályára küldése után - megszerezte a vezetést a címvédőnek.

A hajrához közeledve azonban a Vörös Ördögök négy perc leforgása alatt fordítottak: előbb Bruno Fernandes egyenlített - véleményes körülmények között, a vendégek ugyanis azt reklamálták, hogy a lesen álló Rashford ugyan nem ért a labdához, de rámozdult, így aktívvá vált a helyzete - , majd az a Marcus Rashford talált be három pontot érően, aki sorozatban hetedik tétmérkőzésén volt eredményes, egyúttal egymást követő kilencedik meccsén szerzett gólt az Old Traffordon.

A United minden versenysorozatot figyelembe véve kilencedik meccsét nyerte egyhuzamban, és 2021 márciusa után nyert ismét derbit, mostani sikerével pedig egy pontra megközelítette a tabellán városi riválisát. (MTI/csakfoci.hu)

Premier League, 20. forduló

Manchester United-Manchester City 2-1 (B. Fernandes 78., Rasford 82., ill. Grealish 60.)