Fotó: dac1904.sk

EKL: Kalmár gólpassza is kellett a DAC-sikerhez; nem született döntés a Loki lehetséges ellenfeleinek első csatáján - videó

Legyőzte georgiai ellenfelét a DAC, a Debrecen és a Kecskemét is "érdekelt" volt a csütörtöki játéknapon.
Póczik Dávid 2023. július 13., csütörtök 21:27
Szerző: Póczik Dávid 2023. július 13., csütörtök 21:27

Mintegy hatezer néző előtt fogadta a Dunaszerdahely a georgiai Dila Gori együttesét az Európa Konferencia Liga-selejtező első fordulójának első mérkőzésén.

A csallóköziek a kezdőbe nevezték a csapatkapitányt, Kalmár Zsoltot, míg négy másik magyar: Gyurákovics Erik, Veszelinov Dániel, Urblík Norbert és Vitális Milán a kispadon kapott helyet.

Az első félidőben a DAC 2-1-es előnyre tett szert, a vezetőtalálatban Kalmárnak ráadásul kulcsszerepe volt: a magyar válogatott játékos jobbról adott középre, az érkező Trusa pedig a hálóba fejelt. Három perccel később Ramadan megduplázta a hazaiak előnyét, azonban a vendégek még a szünetig szépítettek.

A fordulást követően több gól nem esett, Kalmárt a 72. percben Vitális váltotta, a DAC egygólos előnnyel várja a jövő heti, idegenbeli visszavágót.

Felkészülési mérkőzés

Dunaszerdahely-Dila Gori (georgiai) 2-1 ( Trusa 33., Ramadan 36., ill. Kovtalyuk 43.)

DAC: Petrás – Pinto, Risvanis, Brunetti, Andzouana – Kácer (Gavricc, 72.), Dimun, Kalmár (Vitális, 72.) – Trusa (Veselovsky 85.), Krstovic, Ramadan

Magyar érdekeltségű mérkőzésből még kettőt rendeztek csütörtökön. A Riga FC hazai pályán kétgólos előnyt szerzett az izlandi Víkingur Reykjavík ellen. A lett és a szigetországi együttes párharcának továbbjutója a magyar bajnoki ezüstérmes Kecskeméttel találkozik a második körben.

Az Alashkert 1-1-es döntetlent játszott a vendég Arsenal Tivattal, így az örmény és a montenegrói csapat sem került közelebb ahhoz, hogy a következő fordulóban az OTP Bank Liga bronzérmese, azaz a Debreceni VSC ellenfele legyen. A visszavágókat egy hét múlva rendezik. (MTI)

NB I-es edzőmeccsek: Az új igazolás betalált, BL-selejtezős csapatot győzött le a Kisvárda
A Kisvárda 2-1-re győzött a Topolya elleni felkészülési mérkőzésen.
Kleinheisler László
A Jutarnji List horvát lap szerint a 49-szeres magyar válogatott játékos megtartására nincs opciója a Hajduknak, és Kleinheisler egyébként sem váltotta meg a világot.
ZTE FC
A vezetőség úgy döntött, hogy aktiválja az Oleksandr Safronov kontraktusában lévő plusz egyéves opciót, ami a mai nap folyamán meg is történt, így a következő szezonban is a ZTE-nél folytatja a 24 éves védő.
KTE
Szűcs Kornél
A lila-fehér klub hosszú távra megállapodott 22 éves alapemberével, Szűcs Kornéllal.