Fotó: Molnár Ádám/fradi.hu

EKL: A Fradi kihasználta a Zalgiris hibáit, és magabiztos előnybe került a playoff első meccsén

Traoré duplázott, Varga 11-esből köszönt be, míg Pesic góllal debütált a kiütéses siker alkalmával.
Póczik Dávid 2023. augusztus 24., csütörtök 19:53
Szerző: Póczik Dávid 2023. augusztus 24., csütörtök 19:53

A Ferencváros csütörtökön a litván Zalgiris Vilnius otthonában kezdte meg az Európa Konferencia Liga-selejtezők playoff-körös párharcát.

A 6. percben Zachariassen kezdte meg a Fradi-helyzetek sorát. Abu Fani szabadrúgása után az ötös jobb sarkáról fejelt, de a kapus kiszedte a jobb sarokba tartó bólintást. Néhány perccel később Kendysh távoli lövését vette ölbe könnyedén Dibusz.

A Ferencváros aztán Adama Traoré góljával került előnybe Vilniusban a 18. percben. A Zalgiris-védők a saját térfelük közepén adtak el egy labdát, amire a Fradi szemfüles támadója lecsapott, majd ballal, 26 méterről a kint álló kapus mellett sebészi pontossággal a jobb felsőbe tekert (0-1). Íme, a gól! Marquinhos lövése halt egy litván hátvéd blokkjában a 25. percben.

Zachariassen növelhette volna az FTC előnyét, de közelről a kapusba lőtt Marquinhos jobb oldali átadását követően. Az első félidőt Traoré fejese zárta: a Fradi gólszerzője a bal sarok mellé bólintott Civic beadását követően. 1-0-ra vezetett a magyar bajnok a szünetben.

A fordulást követően Abu Fani ívelését követően Varga szerzett gólt, azonban a VAR - néhány perces vizsgálat után - nem adta meg a találatot. A 60. percben aztán Marquinhos 14 méterről leadott lövését védte a hazaiak kapusa.

Három perccel később Varga a kezdőkörnél csent el egy labdát a bizonytalan védőktől, majd kiugratta Marquinhost, akit a 16-oson belül, ziccerben lerántottak, így büntető és piros lap következett. Gorobsov elhagyta a pályát, míg Varga B. a bal alsóba lőtte a 11-est (0-2). Ezt követően Abu Fani passzolt Traoré elé, aki épphogy lemaradt az ötösnél a középre tett labdáról.

A 76. percben újabb gólt adományozott a Fradinak a Zalgiris. Zachariassen letámadása után egy hazai védő indította a Fradiban debütáló Pesicet, aki kilépett, és jobb külsővel, 15-ről, a kapus mellett a jobb alsó sarokba lőtt (0-3). Öt perccel később Tokmac pazar mozdulattal, sarokkal tálalt Traoré elé, aki néhány méterről, a rövid alsóba passzolt (0-4).

A Fradi 4-0-ra győzött Vilniusban, így megnyugtató előnyből várja a jövő heti, budapesti visszavágót.

Európa Konferencia Liga-selejtezők, playoff-kör, 1. mérkőzés

Zalgiris Vilnius-Ferencváros 0-4 (Traoré 18., 84., Varga B. 63. - 11-esből, Pesic 76.) Gorobsov 62.

Zalgiris: Gertmonas - Pavelic (Bopesu 66.), Hnid, Vucur, Mamic - Novikovas (Kazlauskas 72.), Gorobsov, Kendysh, Milickovic - Golubickas, Antal

(cserék: Duka, Kazukolovas, Bopesu, Karashima, Kazlauskas, Vaca, Mikoliunas, Buff, Verbickas, Jansonas)

Ferencváros: Dibusz - Makreckis, Mmaee, Cissé, Civic - Sigér, Abu Fani (Ben Romdhane 80.) - Traoré (Owusu 87.), Zachariassen (Esiti 80.), Marquinhos (Tokmac 69.) - Varga B. (Pesic 69.)

(cserék: Varga Á., Radnóti, Ben Romdhane, Tokmac, Owusu, Esiti, Abena, Pászka, Baráth, Wingo, Katona B., Pesic)

Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)