Fotó: Molnár Ádám/fradi.hu

EKL: A Fradi kihasználta a Zalgiris hibáit, és magabiztos előnybe került a playoff első meccsén

Traoré duplázott, Varga 11-esből köszönt be, míg Pesic góllal debütált a kiütéses siker alkalmával.
Póczik Dávid 2023. augusztus 24., csütörtök 19:53
Szerző: Póczik Dávid 2023. augusztus 24., csütörtök 19:53

A Ferencváros csütörtökön a litván Zalgiris Vilnius otthonában kezdte meg az Európa Konferencia Liga-selejtezők playoff-körös párharcát.

A 6. percben Zachariassen kezdte meg a Fradi-helyzetek sorát. Abu Fani szabadrúgása után az ötös jobb sarkáról fejelt, de a kapus kiszedte a jobb sarokba tartó bólintást. Néhány perccel később Kendysh távoli lövését vette ölbe könnyedén Dibusz.

A Ferencváros aztán Adama Traoré góljával került előnybe Vilniusban a 18. percben. A Zalgiris-védők a saját térfelük közepén adtak el egy labdát, amire a Fradi szemfüles támadója lecsapott, majd ballal, 26 méterről a kint álló kapus mellett sebészi pontossággal a jobb felsőbe tekert (0-1). Íme, a gól! Marquinhos lövése halt egy litván hátvéd blokkjában a 25. percben.

Zachariassen növelhette volna az FTC előnyét, de közelről a kapusba lőtt Marquinhos jobb oldali átadását követően. Az első félidőt Traoré fejese zárta: a Fradi gólszerzője a bal sarok mellé bólintott Civic beadását követően. 1-0-ra vezetett a magyar bajnok a szünetben.

A fordulást követően Abu Fani ívelését követően Varga szerzett gólt, azonban a VAR - néhány perces vizsgálat után - nem adta meg a találatot. A 60. percben aztán Marquinhos 14 méterről leadott lövését védte a hazaiak kapusa.

Három perccel később Varga a kezdőkörnél csent el egy labdát a bizonytalan védőktől, majd kiugratta Marquinhost, akit a 16-oson belül, ziccerben lerántottak, így büntető és piros lap következett. Gorobsov elhagyta a pályát, míg Varga B. a bal alsóba lőtte a 11-est (0-2). Ezt követően Abu Fani passzolt Traoré elé, aki épphogy lemaradt az ötösnél a középre tett labdáról.

A 76. percben újabb gólt adományozott a Fradinak a Zalgiris. Zachariassen letámadása után egy hazai védő indította a Fradiban debütáló Pesicet, aki kilépett, és jobb külsővel, 15-ről, a kapus mellett a jobb alsó sarokba lőtt (0-3). Öt perccel később Tokmac pazar mozdulattal, sarokkal tálalt Traoré elé, aki néhány méterről, a rövid alsóba passzolt (0-4).

A Fradi 4-0-ra győzött Vilniusban, így megnyugtató előnyből várja a jövő heti, budapesti visszavágót.

Európa Konferencia Liga-selejtezők, playoff-kör, 1. mérkőzés

Zalgiris Vilnius-Ferencváros 0-4 (Traoré 18., 84., Varga B. 63. - 11-esből, Pesic 76.) Gorobsov 62.

Zalgiris: Gertmonas - Pavelic (Bopesu 66.), Hnid, Vucur, Mamic - Novikovas (Kazlauskas 72.), Gorobsov, Kendysh, Milickovic - Golubickas, Antal

(cserék: Duka, Kazukolovas, Bopesu, Karashima, Kazlauskas, Vaca, Mikoliunas, Buff, Verbickas, Jansonas)

Ferencváros: Dibusz - Makreckis, Mmaee, Cissé, Civic - Sigér, Abu Fani (Ben Romdhane 80.) - Traoré (Owusu 87.), Zachariassen (Esiti 80.), Marquinhos (Tokmac 69.) - Varga B. (Pesic 69.)

(cserék: Varga Á., Radnóti, Ben Romdhane, Tokmac, Owusu, Esiti, Abena, Pászka, Baráth, Wingo, Katona B., Pesic)

Kleinheisler László
A Jutarnji List horvát lap szerint a 49-szeres magyar válogatott játékos megtartására nincs opciója a Hajduknak, és Kleinheisler egyébként sem váltotta meg a világot.
ZTE FC
A vezetőség úgy döntött, hogy aktiválja az Oleksandr Safronov kontraktusában lévő plusz egyéves opciót, ami a mai nap folyamán meg is történt, így a következő szezonban is a ZTE-nél folytatja a 24 éves védő.
KTE
Szűcs Kornél
A lila-fehér klub hosszú távra megállapodott 22 éves alapemberével, Szűcs Kornéllal.