Fotó: Opta

Eb-selejtezők: Történelmi villámtriplával és kiütéssel folytatódtak a szombati meccsek - videók

Steffen 29 perc alatt klasszikus mesterhármast ért el Svájc színeiben; nyertek a törökök is; Izrael és Koszovó döntetlent játszott egymással.
Budai László 2023. március 25., szombat 19:53
Fotó: Opta
Szerző: Budai László 2023. március 25., szombat 19:53

A D- és az I-csoportban is megkezdődtek a küzdelmek a 2024-es Európa-bajnokságért. Előbbiben egy öngól után hátrányba kerültek az Örményországban játszó törökök, akik azonban végül megfordították a meccset, így győzelemmel startoltak (1-2).

Sokkal simábban nyert Svájc, amely a Luganóban játszó Steffen villámgyors mesterhármasának köszönhetően 29 perc alatt eldöntötte a Fehéroroszország elleni selejtező sorsát, a második félidőben sikerült kiütésessé is tennie a győzelmet (0-5). Az Opta szerint ez volt a legkorábban szerzett svájci tripla az ország történetében.

Ugyanebben - az I-jelű - hatosban játszott Izrael is, amely Koszovóval ikszelt (1-1).

2024-es Európa-bajnokság, selejtezők

D-csoport

Örményország-Törökország 1-2 (Kabak 10. - öngól, ill. Kokcu 35., Akturkoglu 64.)

I-csoport

Fehéroroszország-Svájc 0-5 (Steffen 4., 17., 29., Xhaka 62., Amdouni 65.)

Izrael-Koszovó 1-1 (Peretz 56., ill. Dasa 36. - öngól)

Korábban játszották - A-csoport

Skócia-Ciprus 3-0 (McGinn 21., McTominay 87., 93.) - piros: Ioannou 95. (Ciprus)

Szabó Bálint
A csakfoci.hu úgy tudja, hogy Szabó Bálint neve is ott van a kiszemeltek listáján a negyedik kerületieknél.
Távozik az EL-győztes játékos
A spanyol Jairo Sampeiro azt sem zárja ki, hogy Magyarországon folytatja pályafutását.